Polisleri böyle geri gönderdi: Balkon benim, ister çamaşır asarım, ister pankart..

Ankara'da ofisinin balkonuna "128 milyar dolar nerede?" pankartı asan avukat Gonca Aytaş'ın kapısını polisler çaldı. Aytaş, "Hangi kanunda yazıyor? Balkon benim. İster çamaşır asarım, ister pankart" diyerek, polisleri geldikleri gibi gönderdi.

Polisleri böyle geri gönderdi: Balkon benim, ister çamaşır asarım, ister pankart..

Türkiye’nin dört bir yanına asılan “128 milyar dolar nerede?” yazılı afişlerin toplatılmasına tepkiler büyüyor. Ankara Çankaya'da avukatlık ofisinin balkonuna sözkonusu pankartlardan asan avukat Gonca Aytaş, kapıya gelen polislerin “indirin” talebine, “Hangi kanunda yazıyor? Balkon benim. İster çamaşır asarım, ister pankart” diye cevap verdi.

“Burası benim özel mülküm, arama da yapamazsınız” diyerek polis ekibini geri gönderen Gonca Aytaş, SÖZCÜ'ye şunları söyledi:

– Dün akşam saatlerinde pankartı ofisime astım. Gece herhangi bir müdahale olmamış. Sabah polis geldi, “Pankartı kaldırın, yasak” dedi. “Hayır, yasak değil, burası benim balkonum. İster çamaşır asarım, istersem pankart asarım, kimseyi ilgilendirmiyor” dedim. Müdahale edeceklerini soylediler.

– “Burası özel mülk, buyurun müdahale edin” dedim ve “İçeri bile giremezsiniz, burası avukatlık bürosu” diye ekledim. “Pankart asmak suç” dediler. “Ben avukatım, hangi kanunun, hangi maddesi?' diye sordum. “Kabahatler Kanunu” diye cevap verdi. Hangi maddesi deyince de cevap veremediler. Merkezi aradı, “Çıkın gelin” talimatı üzerine gittiler. Sonuç: Pankart duruyor ama para yok. Korkmayın asın her yere.

Kılıçdaroğlu'dan afiş tepkisi: 'Soramazsınız' diye toplatıyorlar İlginizi Çekebilir Kılıçdaroğlu'dan afiş tepkisi: 'Soramazsınız' diye toplatıyorlar CHP Marmaris İlçe Başkanı da 128'den ifade verdi İlginizi Çekebilir CHP Marmaris İlçe Başkanı da 128'den ifade verdi Bu kez '128 nerede?' pankartı asıldı! İlginizi Çekebilir Bu kez '128 nerede?' pankartı asıldı! İzmir'deki '128 milyar dolar nerede?' afişleri de kaldırıldı İlginizi Çekebilir İzmir'deki '128 milyar dolar nerede?' afişleri de kaldırıldı