Polisleri çileden çıkardı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde uygulama yapan polis ekipleri, bir motosiklet sürücüsüne alkol testi yapmak istedi. Israrla cihaza doğru üflemeyen sürücü polisi çileden çıkardı. Birçok başarısız denemenin ardından yapılan testte 2.84 promil alkollü çıkan sürücünün ehliyetine 6 ay el koyuldu. 

Bursa’nın İnegöl ilçesinde polis ekipleri sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında Orhaniye Mahallesi Ankara Caddesi üzerinde kontrol noktası oluşturdu. Uygulama yapan ekipler, Gökhan İ. yönetimindeki motosikleti durdurdu.

Kimlik kontrolü yaptıkları sürücünün alkollü olmasından şüphelenen polisler, test yapmak istedi. Sürücü, bir çok kez ölçüm cihazını üflese de başarılı olamadı. Polisler, ısrarla nasıl üfleneceği konusunda bilgilendirme yapmalarına rağmen Gökhan İ.’nin alkol testi yapılamadı.

SÜRÜCÜ ALKOLDEN SABIKALI ÇIKTI

Bu sırada kimlik bilgilerinden yapılan sorgulamada Gökhan İ.’nin daha önce alkollü araç kullanmak suçundan hakkında işlem yapıldığı anlaşıldı. Alkolmetreyi üflerken nefesini dışarı veren sürücüyü uyaran bir polis memuru, 2008 yılında alkollü araç kullanmaktan cezai işlem uygulandığını ve kendilerini oyalamamalarını söyledi.

Bunun üzerine tekrar ölçüm cihazını doğru şekilde kullanan Gökhan İ.’nin 2.84 promil alkollü olduğu saptandı. Gözaltına alınan Gökhan İ.’nin ehliyetine 6 ay el koyulurken, alkollü araç kullanmaktan da bin 339 lira ceza yazıldı. (DHA)