Polisten 15 kilometre kaçan ehliyetsiz sürücüye ceza yağdı

Adana'da polisin 'dur' ihtarına uymayıp, yaklaşık 15 kilometre kaçtık sonra yakalanan ehliyetsiz sürücü Halil A.'ya, 18 bin lira para cezası kesildi.

Saat 03.00 sıralarında merkez Çukurova ilçesi Beyazevler Mahallesi’nde devriye görevindeki polis ekibi, durumundan şüphelendiği  otomobili durdurmak istedi.

Polisin ‘dur’ ihtarına uymayan otomobil sürücüsü kaçmaya başladı. Ara sokaklarda izini kaybettirmek isteyen sürücü, Özdemir Caddesi’ne çıkıp, polis ekiplerinin ikazlarına aldırış etmeden kaçmaya devam etti.

Daha sonra merkez Sehyan ilçesi Kasım Gülek Bulvarı’na geçen sürücü, buradan da Cevat Yurdakul Caddesi’ne dönüp, kaçmayı sürdürdü. Ardından Ziyapaşa Bulvarı’na ve Sefa Özler Caddesi’ne çıkan sürücü, Bakımyurdu Caddesi’ne geçti. Otomobil, 15 kilometrelik kovalamaca sonrası Hurmalı Mahallesi ara sokaklarında durduruldu.

Yanındaki nişanlısı ile kıskıvrak yakalanan Halil A., kendisini görüntüleyen basın mensuplarına ehliyeti olmadığı için kaçtığını söyledi. Gözaltına alınıp, polis merkezine götürülen ehliyetsiz sürücüye trafik kurallarını ve corona virüsü tedbirlerini ihlal etmekten 18 bin lira, nişanlısına ise 3 bin 150 lira para cezası kesildi. (DHA)

Drift yapan sürücülerin ehliyetine el konuldu, 15 bin lira ceza kesildi İlginizi Çekebilir Drift yapan sürücülerin ehliyetine el konuldu, 15 bin lira ceza kesildi
Adana Corona Konya otomobil para Polis trafik