Restoran sahibi Cinbir’in maske yasağına itirazı var

13 yıldır esnaflık yapan Erkan Cinbir, iş yerinin camına astığı yazı ile gündem oldu. 35 kez maske cezası yiyen Cinbir, maskenin virüslerden koruduğuna dair bilimsel veri sunabilene; bir ay boyunca yemeği bedava yedireceğini söyledi.

Zonguldak Çaycuma ilçesinde esnaflık yapan Erkan Cinbir hakkında maske kullanmamaktan tam 35 kez idari para cezası uygulandı. Kısıtlama günlerinde müşteriye masada yemek verdiği gerekçesiyle işyerine de 15 günlük kapatma cezası kesildi.

Bir buçuk yıldır verdiği mücadeleyi artık herkesin bildiğini söyleyen Cinbir, “Mücadelem kaldığı yerden devam ediyor, asla vazgeçmeyeceğim. Ben iddiamın arkasındayım eğer verebilecek cevapları varsa beni de bilgilendirsinler” dedi.

“TOPTAN İTİRAZ EDECEĞİM” 

Cinbir şöyle konuştu:

“Mücadelemin başından itibaren hiçbir zaman maske takmadım ve sonuna kadar da arkasındayım. Ayrıca maske petrol türevi maddeden üretildiği için hiç kimseye de önermedim. Kendi aileme ve çocuklarıma dahi taktırmadım. Verebilecek cevapları varsa biz herkesi bekliyoruz.

Cinbir, maske yasağının Anayasa’ya aykırı olduğunu iddia ediyor.

Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum; “Lütfen her şeyi bir an önce normale çevirin. İnsanlar kaldıkları yerden hayatlarına devam etsin. Kimse intihar etmesin. Ailesine bakıp, geçimlerini sağlasın. Biz bunun derdindeyiz. Eski, yeni diye hayatımıza bir şeyler koymaya çalışıyorlar biz bunu da kabul etmiyoruz.

Eski hayatımıza geri dönmek istiyoruz. Yeni rekorları kırdık. Kırmaya da devam etmek istiyoruz. Ama artık polisler gelip ceza yazmıyorlar. Toplamda 35 tane yazılmış cezam oldu. Biraz daha cezalarım çoğalınca toptan itirazımı yapacağım.” (İHA)

Brüksel'de maske zorunluluğu kaldırıldı İlginizi Çekebilir Brüksel'de maske zorunluluğu kaldırıldı Maske takmayan vatandaşa ters kelepçeli müdahale! 6 bekçiye soruşturma İlginizi Çekebilir Maske takmayan vatandaşa ters kelepçeli müdahale! 6 bekçiye soruşturma Coronanın sıfır noktası Wuhan'da maskesiz ve mesafesiz festival İlginizi Çekebilir Coronanın sıfır noktası Wuhan'da maskesiz ve mesafesiz festival Bilim Kurulu üyesinden dikkat çeken maske uyarısı İlginizi Çekebilir Bilim Kurulu üyesinden dikkat çeken maske uyarısı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ANAYASA Belçika Bilim Bursa Çin Corona intihar Maske Osmangazi para Sağlık Sağlık Bakanlığı uygulama Zonguldak
Loading...