Riva açıklarında gemi sürüklendi

İstanbul Riva açıklarında 190 metre boyundaki Panama bandıralı kuru yük gemisi makine arızası yaptı. Valilikten yapılan açıklamada "Makinesi çalışır durumda olan gemi, bu saat itibariyle karaya oturmamıştır. Kara tahlisiye (can kurtarma) ekiplerimiz olay bölgesinde hazır durumdadır" denildi. Gemi için ara verilen kurtarma çalışmaları sabah yeniden başlayacak.

Karadeniz’de etkili olan şiddetli fırtına 190 metre boyundaki Panama bandıralı kuru yük gemisini sürükledi.

Gemi kaptanının yardım çağrısı üzerine Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne bağlı Kurtarma 8 ve Kurtarma 11 römorkörleri bölgeye sevk edildi. Ekiplerin bölgedeki çalışmaları sürüyor.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği, gemiye ilişkin açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şöyle denildi:

* Tekirdağ Limanı’ndan Rusya’nın Kavkaz Limanı’na gitmekte olan Panama bayraklı PETRA STAR isimli boş kuru yük gemisi, bugün saat 16.55’te makine arızası yaparak Yön Burnu açıklarında sürüklenmeye başlamıştır.

* Gemiden yapılan yardım talebinin ardından, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı TCSG-906 Sahil Güvenlik botu ile Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Nene Hatun Acil Müdahale gemisi, Kurtarma-8 ve Kurtarma-11 römorkörleri ivedilikle olay mahalline yönlendirilmiştir.

* Makinesi çalışır durumda olan gemi, bu saat itibariyle karaya oturmamıştır. Kara tahlisiye (can kurtarma) ekiplerimiz olay bölgesinde hazır durumdadır.

TAHLİYE ÇALIŞMALARINA SABAH DEVAM EDİLECEK

Kıyıya çok yakın bir bölgede demirlemiş halde bekleyen gemiye şiddetli fırtına ve dalgalardan dolayı müdahale edilemiyor.

Şu an için gemidekilerin hayati tehlikesinin bulunmamasından dolayı tahliye çalışmalarına sabah saatlerinde başlanacak. Ancak gelişebilecek herhangi acil bir durum için kurtarma ekipleri bölgede hazır bekliyor. DHA

Antalya'da akılalmaz olay: Fırtına balığı balkona fırlattı İlginizi Çekebilir Antalya'da akılalmaz olay: Fırtına balığı balkona fırlattı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...