Sözcü Plus Giriş

Sağanak ve fırtına uyarıları geldi! İstanbul da listede…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul için yapılan sağanak yağış ve fırtına uyarıları sonrasında bugün öğlen saatlerinden itibaren rüzgar ve yağmurun etkili olması bekleniyor. Uyarılara göre yağışlar ve fırtına yurdun batı kesimlerinin tamamında kendini gösterecek.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 09:25, 01/02/2021
Sağanak ve fırtına uyarıları geldi! İstanbul da listede…

Yurdun batısında yeni hafta sağanak yağış ve fırtınayla başlıyor, geçtiğimiz haftaya hava sıcaklıkları yükselmiş olsa da yağış ve sert rüzgar zaman zaman hayatı etkileyecek.

FIRTINA MARMARA VE EGE’Yİ ETKİLEYECEK

Tahminlere göre Kıyı Ege ve Marmara’nın batısında güneyden kuvvetli esecek olan rüzgarlar için yayınlanan uyarı şu şekilde; Ege genelinde güney ve güneydoğudan, Marmara’da ise güney ve güneybatıdan kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İSTANBUL’DA YAĞIŞLAR ÖĞLEN SAATLERİNDE BAŞLAYACAK

İstanbul’da öğlen saatlerinde etkili olması beklenen sağanak yağış ve rüzgarın çarşamba gününe kadar kendini göstermeye devam etmesi bekleniyor.

İlginizi ÇekebilirMeteoroloji'den İstanbul için fırtına uyarısıMeteoroloji'den İstanbul için fırtına uyarısı