Sağanak yağışın etkili olduğu İstanbul’a Meteoroloji’den bir uyarı daha

Sağanak yağışın etkisini gösterdiği İstanbul için Meteoroloji bir uyarı daha yaptı. Açıklamada kentte yarın gök gürültülü sağanak yağış beklendiği belirtildi.

Sağanak yağışın etkili olduğu İstanbul’a Meteoroloji’den bir uyarı daha

İstanbul’da sağanak yağış etkili olurken, Meteoroloji’den yeni uyarı yapıldı.

25 Temmuz Pazar günü de kentte gök gürültülü sağanak yağış beklendiği ifade edildi.

Meteoroloji’nin verilerine göre, İstanbul’da yarın hava sıcaklığı en düşük 22, en yüksek ise 30 derece olacak.

FIRTINA UYARISI

Meteoroloji tarafından yapılan fırtına uyarısında da “Orta ve Güney Ege’de rüzgarın kuzey ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75km/sa) fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın yarın (Pazar) akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi tahmin ediliyor” ifadeleri kullanıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz’in kıyı kesimleri ile Eskişehir, Sinop, Kars ve Ardahan çevreleri ile Kırklareli kıyıları ve Çanakkale’nin doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının kuzeydoğu kesimlerde biraz artacağı, İç Ege’de biraz azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin edilirken, rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

MGM’nin kuvvetli yağış uyarısında ise “Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde beklenen yağışların bu akşam saatlerinde Samsun’un doğusu, Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, heyelan, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

İŞTE UYARIDA BULUNULAN İLLER

MARMARA
Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde İstanbul çevrelerinin, yarın (Pazar) bölgenin doğusu ile Kırklareli kıyı kesimleri ve Çanakkale’nin doğusunun yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ÇANAKKALE 22°C, 32°C
Parçalı bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra doğusu yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL 22°C, 29°C
Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 17°C, 30°C
Parçalı bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerinde kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere mevzi sağanak yağışlı

KOCAELİ 21°C, 30°C
Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE
Az bulutlu, iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Denizli ve Uşak çevrelerinin, yarın (Pazar) İç Ege’nin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

KÜTAHYA 16°C, 26°C
Parçalı bulutlu, yarın (Pazar) yerel olmak üzere mevzi sağanak yağışlı

MANİSA 23°C, 35°C
Parçalı bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere mevzi sağanak yağışlı

MUĞLA 21°C, 33°C
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra iç kesimleri yerel olmak üzere mevzi sağanak yağışlı

AKDENİZ
Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz’in iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BURDUR 19°C, 31°C
Parçalı bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Eskişehir çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ESKİŞEHİR 16°C, 27°C
Parçalı bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ
Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Bolu, Düzce ve Sinop çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU 12°C, 25°C
Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DÜZCE 17°C, 28°C
Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SİNOP 22°C, 29°C
Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyı kesimleri ile Doğu Karadeniz bölümünün yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Samsun’un doğusu, Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olması bekleniyor.

BAYBURT 14°C, 30°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın ( Pazar) öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SAMSUN 22°C, 30°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde doğusunda kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olması bekleniyor.

TRABZON 23°C, 28°C
Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu, kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

KARS 13°C, 30°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Karadeniz'e yağış uyarısı İlginizi Çekebilir Karadeniz'e yağış uyarısı