Sözcü Plus Giriş

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayısı en çok azalan illeri açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayısı en çok azalan 10 ili açıkladı. Buna göre geçen haftaya göre 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı en çok azalan iller; İzmir, Sakarya, Adana, Kırşehir, Kars, Tokat, Zonguldak, Batman, Nevşehir ve Manisa oldu.

Güncellenme: 00:59, 06/05/2021
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayısı en çok azalan illeri açıkladı

Geçen haftaya göre 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı en çok azalan iller açıklandı.

Buna göre 24-30 Nisan haftası vaka sayısı en çok azalan iller; İzmir, Sakarya, Adana, Kırşehir, Kars, Tokat, Zonguldak, Batman, Nevşehir ve Manisa oldu.

Resim

KOCA SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Güncel tabloyu sosyal medya hesabından açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Geçen haftaya göre 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı en çok azalan illerimiz; İzmir, Sakarya, Adana, Kırşehir ve Kars” ifadelerini kullandı.

VAKALARDA SON DURUM

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı 5 Mayıs tablosuna göre son 24 saatte 229 bin 491 test yapıldı. Semptom gösteren 2 bin 414 kişiyle birlikte toplam 26 bin 476 yeni vaka tespit edildi.

356 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Tabloya göre son 24 saatte 356 kişi corona virüsünden hayatını kaybetti, toplam can kaybı da 41 bin 883'e yükseldi.

İL İL VAKA SAYILARINI AÇIKLAMIŞTI

Sağlık Bakanı Koca, dün de il il bir haftada 100 bin nüfusa karşılık gelen vaka sayısını gösteren haritanın güncel halini paylaşmıştı. Koca, paylaşımında “Tedbir ve kısıtlamalar bu haritayı her geçen gün daha iyi bir tabloya çevirecek” mesajına yer vermişti.

Verilere göre İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ve Kocaeli en çok vaka görülen iller olmuştu.

İlginizi ÇekebilirSağlık Bakanlığı güncel corona virüsü verilerini açıkladı! İşte 5 Mayıs tablosuSağlık Bakanlığı güncel corona virüsü verilerini açıkladı! İşte 5 Mayıs tablosuİlginizi ÇekebilirSağlık Bakanı Fahrettin Koca il il vaka sayılarını açıkladı: İstanbul zirvedeSağlık Bakanı Fahrettin Koca il il vaka sayılarını açıkladı: İstanbul zirvedeİlginizi ÇekebilirUğur Şahin Covid-19 pandemisinin biteceği tarihi verdiUğur Şahin Covid-19 pandemisinin biteceği tarihi verdi

 

Yayınlanma Tarihi:17:08,