Sözcü Plus Giriş

Sağlık Bakanı Koca’dan dikkat çeken aşı açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "İlk vaka görüldüğünde tüm ülke endişeye kapıldı. Şu an, bulaşıcı hastalıktan kişisel olarak korunmak ve toplumsal bağışıklığı sağlamak için 36 Milyon kişi aşısının en az 1 dozunu yaptırmış durumda" dedi.

Güncellenme: 00:54, 06/07/2021
Sağlık Bakanı Koca’dan dikkat çeken aşı açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Aşının önemine değinen Koca şu ifadeleri kullandı;

“İlk vaka görüldüğünde tüm ülke endişeye kapıldı. Şu an, bulaşıcı hastalıktan kişisel olarak korunmak ve toplumsal bağışıklığı sağlamak için 36 Milyon kişi aşısının en az 1 dozunu yaptırmış durumda. 1 vaka tehlike demekti. 36 milyon güvendir. Bu güveni büyütelim.”

“BUGÜN 1 MİLYON 81 BİN 352 DOZ AŞI UYGULANDI”

Bakan Koca, gün içinde yapılan aşılama çalışmalarıyla ilgili Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Bugün 1 milyon 81 Bin 352 doz aşı uygulandı. Yarın sabah yeni randevularla bu sayıyı aşalım” dedi.

İlginizi Çekebilir4 Temmuz corona virüsü tablosu açıklandı! İşte son durum4 Temmuz corona virüsü tablosu açıklandı! İşte son durumİlginizi ÇekebilirKentte İngiltere varyantı alarmıKentte İngiltere varyantı alarmı
Yayınlanma Tarihi:21:05,