Şehit annesi yol istedi, İzmir Büyükşehir Belediyesi harekete geçti 

İzmir'in Tire ilçesinde şehit annesi 81 yaşındaki Emine Yüksel'in evine ulaşımın sağlandığı 1 kilometrelik toprak yol için yaptığı çağrı üzerine İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, asfaltlama çalışması başlattı.

Şehit annesi yol istedi, İzmir Büyükşehir Belediyesi harekete geçti 

1990 yılında Siirt Pervari’de teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Jandarma Onbaşı İsa Yüksel’in annesi Emine Yüksel, geçtiğimiz günlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e seslenip, 40 yıldır bozuk olan üretim yollarının yapılmasını istedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehit annesinin bu isteğine kayıtsız kalmayıp, Yuvalı mevkii Hamamtepe Küme Evleri’ndeki evine ulaşımını sağladığı 1 kilometrelik yolun asfaltlanması için çalışma başlattı.

Önce yol güzergahındaki arazi sahipleri ile yaşanan anlaşmazlıklar giderildi. Ardından da şehit annesinin evine ulaşımı sağladığı yol dozerlerle düzeltilip mıcır dökülüp, kırık asfaltlama yapıldı. Zemin tamamen oturduktan sonra ise asfaltlama işleminin tamamlanacağı bildirildi.

ŞEHİT ANNESİNDEN SOYER’E TEŞEKKÜR

Şehit annesi Emine Yüksel çalışmaların başladığını görünce çok mutlu oldu. Emine Yüksel, sesini duyduğu için Tunç Soyer’e ve büyükşehir belediyesi yetkililerine teşekkür etti. Yüksel’in oğlu Hüseyin Yüksel de emeği geçenlere teşekkür etti. DHA

İzmir'de şüpheli ölüm İlginizi Çekebilir İzmir'de şüpheli ölüm

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...