Sel felaketinde dehşete düşüren yeni görüntüler ortaya çıktı

Kastamonu'da çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinin yeni görüntüleri ortaya çıktı. Cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde sel suları bütün binaların etrafını sararken, bir kişinin de sulara kapılarak gözden kaybolduğu görülüyor.

11 Ağustos'ta aşırı yağışlar sonrasında meydana gelen Kastamonu'nun Bozkurt ilçesindeki sel felaketinin başlangıç anları, o anlara evinden tanık olan Sümeyra Ergin Felek tarafından görüntülendi.

KORKU DOLU ANLAR

Sümeyra Ergin Felek'in “Evimden olacaklardan habersiz kayıt alırken” notuyla paylaştığı görüntülerde sel sularının Bozkurt ilçesine geldiği ilk anlar yer alırken, vatandaşların yaşadığı panik de görüntülere yansıdı. Yavaş yavaş ana caddeden ara sokakları kaplayan sel sularına arabasında yakalanan bir vatandaşın, arabasını terk ederek kaçmaya çalıştığı ve sel sularına kapıldığı anlar da görüntülerde yer aldı.

“AĞABEY KAÇ”

O anlara evinden tanık olan Sümeyra Ergin Felek’in “Ağabey kaç, bırak arabayı kaç” diyerek vatandaşa seslendiği duyuldu. Sele kapılan vatandaşın daha sonra kurtarıldığı ve durumunun iyi olduğu belirtildi.

“SAĞ SALİM ÇIKABİLDİK”

Felaketin ardından Sümeyra Ergin Felek, son durumuna ilişkin şöyle konuştu:

“Sağ salim çıkabildik ama çıkamayan çok insan var. Evleri yok olan insanlar var. En kötüsü de haberlere konu olmayışımız. Ölü sayısı açıklanandan daha fazla. Çarşı, pazar, esnaf herkes mahvoldu. Bozkurt elden gidiyor. Basit gibi gözükmesin, yalvarıyoruz. Bizim yeme, içme konusunda hiçbir sıkıntımız yok. Tek sıkıntımız sesimizi duyuramıyor oluşumuz.”

 

Sel felaketinde bilançosu: 17 can kaybı İlginizi Çekebilir Sel felaketinde bilançosu: 17 can kaybı Sular çekildi dehşete düşüren görüntü ortaya çıktı İlginizi Çekebilir Sular çekildi dehşete düşüren görüntü ortaya çıktı