Sinop’ta akıllara durgunluk veren olay! Herkes bu horozu konuşuyor

Sinop’ta akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. İki aydır her gün yumurtlayan horoz yetkililerin de dikkatini çekti. Kendisine bilgi verilen Hüseyin Aslan horozun incelenmesi için dilekçe yazdı.

Sinop’ta akıllara durgunluk veren olay! Herkes bu horozu konuşuyor

Ziraat Yüksek Mühendisi Hüseyin Aslan'ın yaklaşık 9 ay önce ferikten aldığı horoz her sabah ötüşüyle Aslan’ı uyandırırken her gün yumurtlayarak da şaşkına çeviriyor.

HER GÜN YUMURTLAMAYA BAŞLADI

İki ay önce horozun ötüşünün ardından yem vermek için kümese giden Hüseyin Aslan horozu folluğa yatmış olarak gördü. İlk anda durumu anlamayan Aslan, horoz kalktığında ise altındaki yumurtasını fark etti. O günden sonra horoz her gün yumurtlamaya başladı.

YETKİLİLER HOROZUN SAHİBİYLE GÖRÜŞTÜ

Basına yansıyan olayın ardından horoz, yetkililerin de dikkatini çekti. Sinop Vali Yardımcısı Orhan Gazi Karakaş ile İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Bekir Yücel Tanrıkulu horozun sahibi Hüseyin Aslan'la görüştü.

Aslan'ı evinde ziyaret eden Karakaş ve Tanrıkulu horozu ve yumurtasını da yakından gördü. Daha önce horozunun yumurtlamasından ötürü şaşkın olduğunu ve yetkililerden bilgi istediğini dile getiren Aslan'a bu ziyaret ile inceleme yapılabilmesi için gerekli bilgi verildi.

DİLEKÇE YAZDI

Hüseyin Aslan bunun üzerine bir dilekçe yazdı. Horozun incelenmesi için yazılan dilekçenin ilgili kurum ve uzmanlara iletileceği öğrenildi. İHA

Sinop'ta ilginç görüntü! Gözlerine inanamadılar İlginizi Çekebilir Sinop'ta ilginç görüntü! Gözlerine inanamadılar Adana'da görülen balina ile ilgili uzmandan açıklama geldi İlginizi Çekebilir Adana'da görülen balina ile ilgili uzmandan açıklama geldi