Sivas’ta rekor sıcaklık

Sivas’ta hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Sivas’ta termometreler bugün son 95 yılın en yüksek sıcaklığını kaydetti.

Sivas’ta rekor sıcaklık

Sivas'ta Şubat ayında tespit edilen ortalama hava sıcaklığı -2 derece, ortalama en yüksek hava sıcaklığı 2.4 derece, ortalama en düşük hava sıcaklığı -6.3 derece olarak kayıtlara geçti.

Sivas'ta 9 Şubat tarihlerinde son 95 yılda ölçülen en uç hava sıcaklığı ise 11.5 derece oldu. Kentte 95 yıl sonra bugün termometreler 13 dereceyi gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise en yüksek hava sıcaklığını 12 derece olarak duyurdu.

Sivas'ta mevsim normallerinin üzerindeki hava sıcaklığına Sivaslılarda hayret etti. Geçtiğimiz yıllarda zemheri soğuklarının yaşandığı şu günlerde yazdan kalma hava ile karşılaşan Sivaslılar günlerini açık alanlarda geçirmeyi tercih etti. Sivaslılar, sıcakların hiçte normal olmadığını belirterek ilk kez bu kadar sıcak bir kış geçirdiklerini dile getirdiler. (İHA)

Meteoroloji tarih ve saat verdi: İstanbul için uyarı İlginizi Çekebilir Meteoroloji tarih ve saat verdi: İstanbul için uyarı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...