Sözcü Plus Giriş

ABD Başkanı Donald Trump’ın düzenlediği mitingin ardından destekçilerinin Kongre Binası’nı basmasının yankıları sürüyor. Yaşananlarla ilgili bir açıklama yapan AKP Sözcüsü Ömer Çelik, şunları söyledi:

HUKUKU TANIMAYAN EYLEMLER MEŞRU DEĞİLDİR

“Dünyanın her yerinde olduğu gibi Amerika Birleşik Devletlerinde de demokratik süreçlerin üstünlüğünü ve hukukun meşruiyetini savunuyoruz. Herkes seçim sonuçlarını olgunlukla kabul etmelidir. Kesinleşmiş seçim sonuçlarını ve hukuku tanımayan eylemler meşru değildir.  ABD’de yaşanan olaylarda seçim sonuçlarını tanımayıp şiddete başvuran protestolar yanlış ve hukuksuzdur. Demokratik süreçlerin üstünlüğüne karşı çıkmak meşru değildir. Şiddet asla bir hak arama yöntemi değildir. Herkesi demokratik değerlere saygılı olmaya davet ediyoruz.”

İlginizi ÇekebilirABD'de kaos ve dehşet: Ölü ve yaralılar varABD'de kaos ve dehşet: Ölü ve yaralılar var İlginizi ÇekebilirABD karıştı! Eylemciler kongre binasını bastıABD karıştı! Eylemciler kongre binasını bastı İlginizi ÇekebilirTwitter ve Facebook Trump'ın hesabını kilitlediTwitter ve Facebook Trump'ın hesabını kilitledi İlginizi ÇekebilirABD iş dünyasından 'Trump'ı hemen görevden alın' çağrısıABD iş dünyasından 'Trump'ı hemen görevden alın' çağrısı
Yayınlanma Tarihi:09:31,