AKP’den ABD açıklaması

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, ABD'de Kongre Binası'nın Trump destekçileri tarafından basılması ve sonrasında yaşananlarla ilgili bir açıklama yaptı.

AKP’den ABD açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump’ın düzenlediği mitingin ardından destekçilerinin Kongre Binası’nı basmasının yankıları sürüyor. Yaşananlarla ilgili bir açıklama yapan AKP Sözcüsü Ömer Çelik, şunları söyledi:

HUKUKU TANIMAYAN EYLEMLER MEŞRU DEĞİLDİR

“Dünyanın her yerinde olduğu gibi Amerika Birleşik Devletlerinde de demokratik süreçlerin üstünlüğünü ve hukukun meşruiyetini savunuyoruz. Herkes seçim sonuçlarını olgunlukla kabul etmelidir. Kesinleşmiş seçim sonuçlarını ve hukuku tanımayan eylemler meşru değildir.  ABD’de yaşanan olaylarda seçim sonuçlarını tanımayıp şiddete başvuran protestolar yanlış ve hukuksuzdur. Demokratik süreçlerin üstünlüğüne karşı çıkmak meşru değildir. Şiddet asla bir hak arama yöntemi değildir. Herkesi demokratik değerlere saygılı olmaya davet ediyoruz.”

ABD'de kaos ve dehşet: Ölü ve yaralılar var İlginizi Çekebilir ABD'de kaos ve dehşet: Ölü ve yaralılar var ABD karıştı! Eylemciler kongre binasını bastı İlginizi Çekebilir ABD karıştı! Eylemciler kongre binasını bastı Twitter ve Facebook Trump'ın hesabını kilitledi İlginizi Çekebilir Twitter ve Facebook Trump'ın hesabını kilitledi ABD iş dünyasından 'Trump'ı hemen görevden alın' çağrısı İlginizi Çekebilir ABD iş dünyasından 'Trump'ı hemen görevden alın' çağrısı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...