Sözcü Plus Giriş

Son dakika… Bakan Koca açıkladı: Aşılardan hangisini tercih edeceği kişiye bağlı olacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı sırası gelen vatandaşların artık tercih yapabileceğini vurgulayarak, 2 Nisan Cuma günü için randevu verilmeye başlandığını söyledi.

Güncellenme: 23:15, 31/03/2021
Son dakika… Bakan Koca açıkladı: Aşılardan hangisini tercih edeceği kişiye bağlı olacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu. Aşı tedariki sürecini toplumun yakından izlediğini ifade eden Koca, şu ifadeleri kullandı;

*Aşılamayı hızlandırmak için Sinovac, Biontech gibi aşıların yanı sıra artık yeni tedarik kaynaklarımız var. Farklı üreticilerle görüşmelerimiz sonucunda, yakında daha büyük alım potansiyeline sahip olacağız.

*2 milyon 800 bin doz Biontech aşısı elimizde. 10 gün içinde bu sayı 4,5 milyon doza ulaşacak. Bu aşı her ilde belli hastanelerde uygulanacak.

RANDEVULAR BAŞLADI

*Mevcut aşılardan hangisini tercih edeceği kişiye bağlıdır. Aşı sırası gelenler, söz konusu hastanelerden randevu alırken aşı tercihini belirterek randevu almalıdır. Şu anda 2 Nisan Cuma günü için randevu verilmeye başlanmıştır.

*Hedefimiz en geç Haziran sonuna kadar nüfusun büyük çoğunluğunu aşılamaktır. Bu hedefe ulaşmak için gereken gayreti ve kararlılığı kesinlikle göstereceğiz.

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 31 Mart tablosuSon dakika... Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 31 Mart tablosuİlginizi ÇekebilirTürkiye'de de kullanılan Çin aşısıyla ilgili DSÖ'den açıklamaTürkiye'de de kullanılan Çin aşısıyla ilgili DSÖ'den açıklamaİlginizi ÇekebilirSon dakika... Bilim Kurulu sonrası Bakan Fahrettin Koca'dan kritik açıklamalar: Vakaların yüzde 75'i İngiltere mutasyonu taşıyorSon dakika... Bilim Kurulu sonrası Bakan Fahrettin Koca'dan kritik açıklamalar: Vakaların yüzde 75'i İngiltere mutasyonu taşıyor

 

Yayınlanma Tarihi:23:08,