Sözcü Plus Giriş

Son dakika… Çorum’da 4.2 büyüklüğünde deprem! (Son depremler listesi)

Çorum'un Dodurga ilçesinde deprem oldu. AFAD verilerine göre 4.2 büyüklüğündeki deprem yerin 11.22 kilometre derinliğinde meydana geldi.

Güncellenme: 19:08, 11/04/2021
Son dakika… Çorum’da 4.2 büyüklüğünde deprem! (Son depremler listesi)

Çorum’un Dodurga ilçesi depremle sallandı. AFAD verilerine göre, deprem yerin saat 17:06’da meydana geldi.

Yerin 11.22 kilometre derinliğinde gerçekleşen depremin büyüklüğünün 4.2 olduğu belirtildi. Deprem; merkez, Osmancık, Laçin ve İskilip ilçelerinde hissedildi.

KANDİLLİ: DEPREMİN BÜYÜKLÜĞÜ 4.3

Kandilli Rasathanesi ise depremin 4.3 büyüklüğünde ve yerin 8 kilometre derinliğinde meydana geldiğini aktardı.

OLUMSUZ İHBAR YOK

Gelişmelerin takip edildiğini belirten AFAD, “Geçmiş olsun Çorum. Dodurga ilçesinde meydana gelen deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır” açıklaması yaptı.

VALİDEN AÇIKLAMA

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, depremle ilgili yaptığı açıklamda, olumsuz bir durumun olmadığını duyurdu.

Vali Çiftçi, “Gerek jandarma gerekse AFAD ekiplerimizi  bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Şu ana kadar olumsuz bir durumla karşılaşılmadı. Ekiplerimiz yine de arazideler. Berk köyünde de herhangi bir olumsuzluk yok” dedi.

“ŞU AN İÇİN HASAR YOK”

Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın, yaptığı açıklamada herhangi bir can kaybı ya da yaralanmanın yaşanmadığını belirtti. Deprem sonrası hasar tespit çalışması yapıldı.

Depremin merkez üssü olan Berk Köyü Muhtarı İsa Aybir ise “Depremi hissettik fakat can kaybı veya yaralanma olmadı. Hasar da şu an için yok. Elbette tedirgin olduk fakat korkacak bir durum bulunmuyor. Tüm halkımıza geçmiş olsun” dedi.

SON DEPREMLER LİSTESİ

Yaşanan depremlerin saatini ve büyüklüğünü anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi (BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

DAKİKA DAKİKA SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD SON DEPREMLER

İlginizi ÇekebilirDatça açıklarında iki deprem meydana geldi (Son depremler)Datça açıklarında iki deprem meydana geldi (Son depremler)
Yayınlanma Tarihi:17:15,