FETÖ’nün iki kritik ismi Türkiye’ye getirildi

İçişleri Bakanlığı, FETÖ'nün Bağdat sorumlusu Salih Fidan ile Erbil sorumlusu Samet Güre'nin Ukrayna'dan Türkiye'ye getirildiğini duyurdu.

FETÖ’nün iki kritik ismi Türkiye’ye getirildi

Ukrayna-Polonya sınırında illegal yollarla kaçarken yakalanan Salih Fidan ve Samet Güre, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nın Ukrayna makamları ile görüşmesinin ardından teslim alınarak Türkiye’ye getirildi.

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesince “silahlı terör örgütüne üye olmak (FETÖ/PDY)” suçundan hakkında yakalama emri bulunan şahısların işlemleri Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunda devam ediyor.

15 TEMMUZ’DAN SONRA TÜRKİYE’DEN KAÇMIŞLAR

Yakalanan Salih Fidan'ın FETÖ'nün Irak Bağdat sorumlusu olduğu, örgütün yurtdışı yapılanmasında faaliyet gösterdiği, FETÖ iltisaklı Feza Öğretim Kurumu Işık Üniversitesi’nde öğretmen olarak çalıştığı, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra eşi Yeşim Fidan ile birlikte Türkiye'den ayrıldığı ve bir daha dönmediği belirtildi.

Samet Güre'nin ise FETÖ'nün Irak Erbil sorumlusu olduğu, örgütün yurtdışı yapılanmasında faaliyet gösterdiği, FETÖ’ye ait Erbil'deki Fezalar Eğitim Kurumu’nda fizik öğretmeni olarak çalıştığı, 17-25 Aralık'tan sonra Bank Asya hesabındaki para miktarını artırdığı, etkin pişmanlıktan yararlanan kişilerin ifadelerinde de yer aldığı belirlendi. (İHA)

Kamil Bakum ve Eşref Üstünova yakalandı İlginizi Çekebilir Kamil Bakum ve Eşref Üstünova yakalandı Yunanistan'ta kaçmak isteyen 4 FETÖ'cü yakalandı İlginizi Çekebilir Yunanistan'ta kaçmak isteyen 4 FETÖ'cü yakalandı

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...