Sözcü Plus Giriş

Son dakika… Kılıçdaroğlu: Türkiye böyle bir sürece sokulmamalı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan olaylarla ilgili açıklama yaptı. Rektör olarak atanan Melih Bulu'nun çekilmesi gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Kaosa izin vermemek lazım. Türkiye böyle bir sürece sokulmamalı" dedi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 15:51, 02/02/2021

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Melih Bulu’nun Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından rektör atanmasının ardından yaşanan olayları değerlendirdi. Çiftçi Buluşması programının açılışında konuşan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

– Boğaziçi Üniversitesi’nde güzel başarılı çocuklarımız okuyor. Boğaziçi Üniversitesi’ne girmek kolay değil. Başarılı olmanız gerekiyor. Üniversiteye bir kişiyi atıyorsunuz, üniversite kabul etmiyor. Öğrenciler ve hocaları kabul etmiyor. Olması gereken o üniversite hocasının ayrılması. Aksi halde orada bir kaos çıkıyor. Kaosa izin vermemek lazım. Türkiye böyle bir sürece sokulmamalı. Çekilmesi lazım.

İlginizi ÇekebilirBoğaziçi ablukası! Polis kampüse girdi, öğrencileri dağıttı! Gözaltılar var...Boğaziçi ablukası! Polis kampüse girdi, öğrencileri dağıttı! Gözaltılar var...İlginizi ÇekebilirSiyasilerden Boğaziçi tepkisiSiyasilerden Boğaziçi tepkisiİlginizi ÇekebilirBoğaziçi Rektörü'ne danışman atanan DEVA Parti'li isimden açıklamaBoğaziçi Rektörü'ne danışman atanan DEVA Parti'li isimden açıklama
Yayınlanma Tarihi:15:10,