Sözcü Plus Giriş

Soruşturmada muvazzaf asker izine rastlanmadı

Gözaltındaki emekli amirallerin el konulan dijital materyallerinde muvazzaf askerlerle ilgili herhangi bir bağlantı tespit edilemedi. BTK’dan da telefonlarının iletişim kayıtları istendi...

Asuman ARANCA
Güncellenme: 08:23, 08/04/2021
Soruşturmada muvazzaf asker izine rastlanmadı

Montrö Sözleşmesi ile sarıklı amiral hakkındaki açıklama sonrası  gözaltına alınan emekli amiraller Ergun Mengi, Atilla Kezek, Alaettin Sevim, Ramazan Cem Gürdeniz, Nadir Hakan Eraydın, Bülent Olcay, Kadir Sağdıç, Türker Ertürk, Turgay Erdağ ve Ali Sadi Ünsal'ın emniyetteki işlemleri sürüyor.

Türker Ertürk

ARAMALARDA EL KOYULDU

Emekli amirallerin ev, iş yeri ve araçlarında yapılan aramalarda el koyulan bilgisayar, tablet, USB bellek, hard disk gibi dijital materyallere ilişkin inceleme Emniyet Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce yapılıyor. Emekli amirallerin telefonlarındaki dokümanlar, yazışmalar ve mesaj grupları da incelemeye alındı. Bilgi Teknolojileri Kurumu'ndan da telefonların HTS kayıtları istendi. Yapılan araştırmaların ilk sonuçlarına göre, bildiriyi hazırlayan amirallerin muvazzaf askerlerle herhangi bir bağlantısının tespit edilmediği belirtildi.

Atilla Kıyat

Bu arada davet üzerine dün ifade vermeleri beklenen imzacı emekli amiraller Engin Baykal, Cemil Şükrü Bozoğlu, Mustafa Özbey ve Atilla Kıyat'a ise yeni bir tebligat yapılarak pazartesi emniyete gelmelerinin istendi.

Gözaltında bulunan emekli amirallerin avukatı Şule Nazlı Erol da müvekkilleriyle görüştü. Erol, “Gözaltına gerekçe olarak gösterilen açıklamanın bir bildiri olmadığının altını ısrarla çizdiler. Kendileri bunun bir duyuru olduğunu belirtti. Aynı şekilde ‘Büyükelçiler tarafından da benzer bir açıklama yapıldı, biz neden gözaltına alındık' diye soruyorlar Suç unsuru yok'' dedi.

Cem Gürdeniz

86 emekli amiral daha var onlar bu bildiri işine girmemiş

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar bir grup gazeteci ile “Yerli ve Milli Teknoloji ile Güçlenen Mehmetçik'in Yaşam Sergisi” alanını gezdi ve soruları yanıtladı.

Hulusi Akar

Akar emekli amiraller bildirisi için “İlk metni kim hazırladı, nasıl dağıttı belirlenecek. Bu işe katılmayan 86 emekli amiral de var. Onlar girmiyor bu işe. Bunlar okumuş, yazmış insanlar. Yaptıkları işin nereye varacağını bilmek zorundalar. Bedeli neyse ödeyecekler'' dedi.

İlginizi ÇekebilirGözaltındaki emekli amirallerin avukatı Şule Nazlıoğlu Erol'dan açıklamaGözaltındaki emekli amirallerin avukatı Şule Nazlıoğlu Erol'dan açıklamaİlginizi ÇekebilirEmekli amiraller muvazzaf şeyhlerEmekli amiraller muvazzaf şeyhlerİlginizi ÇekebilirSosyetik fişleme... Amiral fişleme...Sosyetik fişleme... Amiral fişleme...İlginizi Çekebilir104 amirali bırak 11 milyon işsize bak!104 amirali bırak 11 milyon işsize bak!
Yayınlanma Tarihi:05:40,