Taksim’deki kavgadan tepki çeken görüntüler! ‘Çığlıklar sokağı inletti’

Taksim Gezi Parkı'nda seyyar satıcılar ile zabıta arasında 26 Temmuz'da çıkan kavgadan yeni görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde seyyar satıcı olduğu belirtilen kadına uygulanan şiddet tepkilere neden oldu. Görüntülerle ilgili Kaftancıoğlu ve İBB'den açıklama geldi.

Taksim Gezi Parkı ve çevresinde 26 Temmuz’da seyyar satıcılar ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri arasında kavga çıkmıştı.

Taşlı sopalı kavgaya ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde seyyar satıcı olduğu belirtilen kadına şiddet uygulandığı görülüyor. Kadına elinde termos bulunan şapkalı kişi vurarak yere düşürüyor.

KAFTANCIOĞLU: GEREĞİ YAPILACAKTIR

Aldığı darbe ile kadın uzun süre yerden kalkamıyor. Kadına vuran kişinin zabıta olduğu öne sürülürken CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Şiddet konusunda partimizin tavrı nettir ve hiçbir şiddet gerekçelendirilemez.  Hele ki kadına karşı şiddet konusunda tavrım daha da nettir, kabul edilemez.  Şiddet uygulayan kişi ya da kişiler İBB çalışanı ise hiç kuşkunuz olmasın Ekrem İmamoğlu tarafından gereği yapılacaktır” dedi.

İBB’DEN AÇIKLAMA 

İBB’den o görüntülere ilişkin yapılan açıklamada, “Görüntüde kadına yönelen şahsın sivil, şapkalı, maskeli ve elinde termos olduğu görülmüş olup, kimlik belirleme çalışmalarına devam edilmektedir. İBB Avrupa Yakası Zabıta Müdürlüğümüz tarafından muhakkik (soruşturmacı) görevlendirilmesi yapılmıştır.” denildi.  DHA

Yolunu kestikleri sürücüye öldüresiye dayak kamerada İlginizi Çekebilir Yolunu kestikleri sürücüye öldüresiye dayak kamerada Taksim'de kadını taciz eden yabancı uyruklu şahsa dayak İlginizi Çekebilir Taksim'de kadını taciz eden yabancı uyruklu şahsa dayak