Tarihi binada ‘Nusret’ resmi tepki çekti, İBB harekete geçti

Galata Kulesi'nin bulunduğu meydanda tarihi binanın tadilat işlemleri sırasında Nusret Gökçe resmiyle örtülmesi tepki çekti. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, "İzinsiz uygulamaya hakkında işlem yapacağız" açıklamasında bulundu.

Tarihi binada ‘Nusret’ resmi tepki çekti, İBB harekete geçti

Beyoğlu’nun Galata semtinde tarihi Galata Kulesi’nin bulunduğu meydanda tadilat işlemleri yapılan tarihi binanın ‘Nusret Gökçe’ resmiyle örtüldüğü görüldü.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ülkenin ‘tanıtım elçisi’ olarak seçilen Nusret Gökçe’nin resminin tarihi mekanda bu şekilde sergilenmesine İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) de tepki geldi.

“KABUL EDİLEMEZ”

İBB Genel Sekreter Yardımcısı ve eski Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat, “Sözde kültür elçilerinin ticari projeleri için bin yıllık Galata Meydanı'na yapılan bu uygulama kabul edilemez” dedi.

“İŞLEM YAPACAĞIZ”

“Tarihi binanın bu şekilde kapatılması reklam yönetmeliği ve kültür varlığı mevzuatına aykırıdır” diyen Polat, “İzinsiz uygulamaya hakkında işlem yapacağız. İlçe belediyesinden alınmış tarihi eser basit onarım uygulaması ötesinde uygulama olup olmadığı ve izinsiz tüm uygulamaların incelenmesi ve işlem yapılması için yarın sabah KUDEB ve İBBMiras ekiplerimiz restorasyon uygulamasını yerinde denetleyecekler” açıklamasında bulundu.

İBB hazırlandı: İç kesimlerde 20, yükseklerde 30 santimetre... İlginizi Çekebilir İBB hazırlandı: İç kesimlerde 20, yükseklerde 30 santimetre... İmamoğlu: Bu ülke her vatandaşımızın eşit olduğu günlere kavuşacak İlginizi Çekebilir İmamoğlu: Bu ülke her vatandaşımızın eşit olduğu günlere kavuşacak İBB Meclisi'nde gerilim: Bunu söylemek hadsizliktir İlginizi Çekebilir İBB Meclisi'nde gerilim: Bunu söylemek hadsizliktir

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...