Tekirdağ’da sahte içkiden ölü sayısı 7’ye yükseldi

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde bir kişinin evde ölü bulunması ile sahte içkiden ölenlerin sayısı 7'ye yükselmiş oldu. Ayrıca tedavileri tamamlanan 4 kişi ise taburcu oldu.

Tekirdağ’da sahte içkiden ölü sayısı 7’ye yükseldi

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 4 gün önce başlayan sahte içki faciasında ölü sayısı artmaya devam ediyor. Çorlu’da evinde ölü bulunan birisinin olduğu ihbarı üzerine söz konusu adrese giden ekipler, şahsın yerde yatar vaziyette olduğunu gördü. Olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekiplerinin yaptığı incelemede şahsın öldüğü tespit edildi. Olay yeri inceleme ekiplerince şahsın bulunduğu yerde yapılan incelemelerde, operasyonlarda ele geçirilen sahte içkilerden olduğu değerlendirilen tüketilmiş vaziyette sahte içki şişesi ele geçirildi. Şahsın cansız bedeni morga kaldırılırken, Tekirdağ’da sahte içkiden ölenlerin sayısı 7’ye yükselmiş oldu.

4 KİŞİ TABURCU OLDU

Ayrıca tedavisi tamamlanan 4 kişi taburcu olurken, 8’i entübe 15 kişinin yoğun bakımdaki tedavileri devam ediyor. İlk günden bu yana hastaneye başvuranların toplam sayısı ise 26 kişi oldu.

‘BULGARİSTAN’DAN ALDIM’

Kurduğu depodan sahte içkileri büfelere sattığı iddia edilen M.D., içkileri Bulgaristan’dan tanımadığı kişiden aldığını ve isteyene verdiğini söyledi. Deposunda 74,5 litre sahte içki, 102 litre etil alkol ele geçirilen M.D.’nin, “İçkileri Bulgaristan’dan, tanımadığım kişiden aldım. Ben satıcı değilim kullanıyorum. Üzerime atılan suçlamaları kabul etmiyorum” dediği öğrenildi.

Gözaltındaki şüphelilerden büfe işletmecisi K.U. da sahte içkileri kendisi gibi büfeci olan C.G.’den aldığını öne sürdü. K.U., “Ben içkileri satıyordum. C.G.’den aldım ve sattım” dedi. Büfeci C.G.’nin ise “Sahte içkileri M.D.’den alıp büfemde satıyordum” dediği öğrenildi. Polis, yaptığı çalışmada, sahte içkilerin 0,5 litreliğinin 20 liradan piyasaya sürüldüğünü belirlendi.

4 ŞÜPHELİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Çorlu’da sahte içki nedeniyle 8’i entübe 15 kişinin hastanede tedavisi sürerken, polis operasyonlarında adreslerinde sahte içkiler ele geçirilen 6 şüpheliden büfeci Hüseyin Coşkun ile Süleyman Malkoç, mahkemece tutuklandı. Emniyette sorguları tamamlanan M.D., K.U., V.V. ve C.G. ise bugün adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen 4 şüpheli, tutuklandı. DHA-İHA

Sahte içki faciasında ölü sayısı artıyor İlginizi Çekebilir Sahte içki faciasında ölü sayısı artıyor