Sözcü Plus Giriş

Thodex soruşturmasında 28 kişi serbest bırakıldı

Kripto para borsası Thodex hakkında yürütülen soruşturma kapsamında mahkemeye sevk edilen 28 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Sevgim Begüm YAVUZ
Güncellenme: 21:29, 26/04/2021
Thodex soruşturmasında 28 kişi serbest bırakıldı

Kripto para borsası Thodex'in sitesine erişilemediği ve çok sayıda kişinin dolandırılarak mağdur edildiği iddiasına ilişkin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, gözaltına alınan 62 şüpheli Emniyet'teki işlemlerinin ardından Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne getirilmişti.

Savcılıktaki işlemleri tamamlanan şüphelilerden 6'sı “bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık”, “tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı”, “suç örgütü kurma” suçlarından tutuklama talebiyle Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilmişti.

34 ŞÜPHELİ SAVCILIKTAKİ İŞLEMLERİNİN ARDINDAN SERBEST KALMIŞTI

Şüphelilerden 22'si ise “bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık”, “tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı”, “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma” suçlarından adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edilirken, 34 şüpheli savcılıktaki işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştı.

28 ŞÜPHELİ HAKKINDA ADLİ KONTROL KARARI

Sulh Ceza Hakimliği, 6 şüpheli hakkındaki tutuklama talebini reddetti. 28 şüpheli hakkında yurt dışına çıkmamak şeklinde adli kontrol hükümleri uygulanmasına karar verildi.

İlginizi ÇekebilirMağdurların avukatı konuştu: Çok ciddi kayıplar varMağdurların avukatı konuştu: Çok ciddi kayıplar varİlginizi ÇekebilirThodex mağdurundan alacak davasıThodex mağdurundan alacak davası
Yayınlanma Tarihi:17:07,