Thodex finans sorumlusu: “Karantinadaydım, bitince savcıya gittim’

Thodex finans sorumlusu Rana Azap, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Firari olduğu iddia edilen Azap ifadesinde, "Karantinadaydım, bitince savcılığa geldim" dedi.

Kripto para borsası Thodex hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında savcılığa başvuran finans sorumlusu Rana Azap Emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na götürüldü.

Savcılıktaki ifade işlemleri tamamlanan Rana Azap “suç işlemek amacıyla örgüt kurma, “bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık” suçlarından tutuklanması talebiyle Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi.

“SUÇLAMALARIN HİÇBİRİNİ KABUL ETMİYORUM”

Rana Azap’ın hakimlik sorgusu da ortaya çıktı. Karantina süresi bittikten sonra savcılığa geldiğini belirten Azap, üzerine atılı suçlamayı kabul etmediğini belirtti.

Rana Azap emniyet ve savcılıktaki ifadelerini tekrar ettiğini belirterek şunları söyledi:

“Belirtilen suçlarla ilgili herhangi bir bağım yoktur. Ben karantinadaydım, karantina sürem bittikten sonra hakkımda çıkan haberlerden dolayı savcılığa geldim. Tarafıma yüklenen suçlarla alakam yoktur. Benim hesap hareketim olmamıştır, 50 bin lira hesap hareketi nişanlımla ilgilidir. Kendisinin dogecoin almak istemesi nedeniyle benim hesabıma yolladığı paradır. Zaten ben de sistemden 50 bin lirayı çekemedim. Bunu şirkete ilettim. Ben cumartesi gününden itibaren paramı ne zaman çekebileceğimi sordum, bana ‘Sistemde sıkıntı var, düzelecek’ dediler.”

“FARUK BEY BANA HER ŞEY DÜZELECEK DEDİ”

Onur Can Gündüz’e, Serap Özer’e durumu mesaj attığını kaydeden şüpheli Azap, “Faruk Bey bana ortak gruptan ‘Her şey düzelecek’ dedi. Haberlerde yurt dışına çıktığı söylentilerinden sonra gruptaki herkesle bir açıklama yapması için baskı yaptık. Bu baskı sonunca web sitesindeki yazısını bizimle paylaştı. Ben şirkette muhasebe personeli olarak işe alındım. Personellerin yemek kart yüklemelerini, personellerin emeklilik işlemlerini, faturaların toplanmasını yapıp ay sonunda mali müşavire veriyordum. Ben Serap Hanım’la çalışıyordum, muhasebe departmanında 5 kişiydik” ifadelerini kullandı. Şüpheli Rana Azap, karantinada olduğunu yineleyerek suçlamaları kabul etmediğini vurguladı. Hakimlik, Azap’ın yurt dışına çıkmamak ve imza şeklindeki adli kontrol tedbirleriyle serbest bırakılmasına karar vermişti.

SERBEST BIRAKILDI

Rana Azap tutuklama talebiyle sevk edildiği mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Thodex soruşturmasında 2 şüpheli yakalandı İlginizi Çekebilir Thodex soruşturmasında 2 şüpheli yakalandı

TEK FİRARİ FARUK FATİH ÖZER

Aydın'da yakalanan Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer'in abisi Güven Özer'in eşi firari şüpheli Zuhal Özer'in ifadesinin de Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla alınacağı öğrenildi.

Zuhal Özer'in yakalanmasıyla soruşturmada firari olan tek şüpheli Faruk Fatih Özer kaldı. Faruk Fatih Özer hakkında yakalama kararı devam ediyor.

6 ŞÜPHELİ TUTUKLANMIŞTI

Öte yandan soruşturma kapsamında toplam 81 kişi gözaltına alınmıştı. Aralarında Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer'in kardeşleri Güven Özer ve Serap Özer'in de olduğu 6 şüpheli “suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık” suçlarından tutuklanmıştı. 73 şüpheli de serbest bırakılmıştı. İLGİLİ HABER Thodex soruşturmasında 2 şüpheli yakalandı Thodex soruşturmasında 2 şüpheli yakalandı

Thodex soruşturmasında 2 şüpheli yakalandı İlginizi Çekebilir Thodex soruşturmasında 2 şüpheli yakalandı Thodex'de bir gözaltı daha İlginizi Çekebilir Thodex'de bir gözaltı daha

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...