Thodex soruşturmasında 2 şüpheli yakalandı

Kripto para borsası Thodex hakkında yürütülen soruşturma kapsamında firari olan şirketin finans sorumlusu Rana Azap ve yazılımcı Oral Çınar yakalanarak adliyeye sevk edildiği duyuruldu.

Thodex soruşturmasında 2 şüpheli yakalandı

Kripto para borsası Thodex’le ilgili yürütülen soruşturmada şirketin finans departmanında çalışan firari şüpheli Rana Azap yakalandı. Rana Azap’ın soruşturmada adı geçen 3 kritik isimden biri olduğu belirtiliyordu. Azap’ın adliyedeki işlemleri sürüyor.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında daha önce ifadeleri alınan şirket çalışanları, Faruk Fatih Özer’in bu işte yalnız olmadığını, firari şüpheli şirket yöneticileriyle ortak hareket ettiklerini düşündüklerini anlattılar.

Şüpheliler dolandırıcılıktan haberdar olmadıklarını ama bu durumun Özer’in de aralarında olduğu şirket yöneticilerinin ortak planı olduğunu savundular. İfadeler sonrası, yazılımcı Oral Çınar, finans departmanında çalışan Rana Azap ve tutuklu şüpheliler arasında yer alan abi Güven Özer’in eşi Zuhal Özer’in soruşturmada 3 kritik isim olduğu belirlendi.

Şirketin finans departmanında çalışan Rana Azap’ın yapılan operasyon sonrası yakalandı. Azap emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na getirildi.

YAZILIMCI DA ADLİYEDE

Rana Azap’la ilgili gelişmeden hemen sonra Thodex şirketinin yazılımcısı Oral Çınar Sarıyer’in de yakalandığı açıklandı.

Thodex mağdurundan alacak davası ve tedbir talebi İlginizi Çekebilir Thodex mağdurundan alacak davası ve tedbir talebi Thodex mağdurlarının avukatı: Ofiste, coinlerin saklandığı bir sistem odası var İlginizi Çekebilir Thodex mağdurlarının avukatı: Ofiste, coinlerin saklandığı bir sistem odası var

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...