Çiftlik Bank’ın kritik ismi Türkiye’ye getirildi

Kurduğu Çiftlik Bank’la binlerce kişiyi dolandırdığı gerekçesiyle hakkında dava açılan 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın’ın ağabeyi Fatih Aydın, Uruguay’dan Türkiye'ye getirildi.

Son zamanlardaki en büyük vurgunlardan birini gerçekleştirdiği iddiasıyla hakkında dava açılan ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın, geçtiğimiz Temmuz ayında Uruguay'dan Türkiye’ye getirildi. Binlerce kişiyi milyonlarca lira dolandırdığı iddia edilen Mehmet Aydın'ın ve dosyanın kritik ismi olduğu öne sürülen ağabeyi Fatih Aydın'ın getirilmesi için yapılan temaslar da olumlu sonuçlandı.

4 KİŞİLİK EKİP GETİRDİ

Uruguaylı yetkililerin Fatih Aydın'ın ülkemize teslim edilmesine yeşil ışık yakması üzerine, Emniyet Genel Müdürlüğü Interpol Daire Başkanlığında görevli bir müdür ve 3 polis görevlendirildi. Görevli polisler, 3 gün önce Uruguay'a gönderildi. Uruguay'dan teslim alınan Fatih Aydın, tarifeli uçak olmadığı için önce Brezilya'ya götürüldü. Fatih Aydın, Sao Paulo'dan bindirildiği tarifeli uçakla İstanbul'a getirildi.

4 GÜN EMNİYETTE KALACAK

Fatih Aydın, Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. Kardeşi gibi Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde işlemleri yapılacak olan şüphelinin 4 gün sonra Kartal’daki Anadolu Adliyesine gönderilmesi bekleniyor.

Çiftlik Bank sanığı Fatih Aydın, Türkiye'ye iade edilecek İlginizi Çekebilir Çiftlik Bank sanığı Fatih Aydın, Türkiye'ye iade edilecek

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...