Turizm kentinde aşırı yoğunluk! Milli Park araç girişine kapatıldı  

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, aşırı yoğunluk nedeniyle Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı araç girişine kapatıldı.

Turizm kentinde aşırı yoğunluk! Milli Park araç girişine kapatıldı  

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kuşadası’na 9 günlük Kurban Bayramını fırsat bilerek gelen tatilciler, plajlara akın etti. Güvenli Turizm Sertifikası ile hizmet veren otellerdeki doluluk oranlarının 90’lara ulaştığı turistik ilçede sabahın erken saatlerinden itibaren plajlarda yoğunluk yaşanmaya başladı.

BİR GÜNDE 3 BİN ARAÇ GİRİŞ YAPTI

Dilek Yarımadası Milli Parkı da ziyaretçi akınına uğradı. Tatilciler, Güzelçamlı Mahallesindeki Milli Park’ın girişinde uzun araç konvoyları oluşturdu. 17 kilometrelik sahil şeridine sahip olan Kalamaki’ye de gün içinde 3 bin araç giriş yaptı. Aşırı yoğunluk nedeniyle Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı saat 14:00’ten itibaren araç girişine kapatıldı.

“ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”

Dilek Yarımadası Milli Parkı Müdürü Koray Aşık, pandemi kuralları gereği Kalamaki’nin kapılarını öğleden sonra ziyaretçilere kapatmak zorunda kaldıklarını belirterek, “Misafirlerimizin güvenliği ve huzurlu bir ortamda dinlenmeleri bizim için her şeyden önemli. Milli Park’a olan ilgi bizleri çok memnun etti. Misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu. DHA

Turizm Bakanı Ersoy: Otellerde aşı oranları yüzde 93'lerde İlginizi Çekebilir Turizm Bakanı Ersoy: Otellerde aşı oranları yüzde 93'lerde

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...