Türkiye’nin kanını donduran Pınar Gültekin cinayetinde flaş gelişme

Muğla’da vahşice öldürülen Pınar Gültekin’in aile avukatı Rezan Epözdemir, suç delillerini yok etme iddiası ile tutuklu sanık Cemal Metin Avcı’nın babası, annesi ve iş ortağı hakkında Yargıtay’a yaptığı ‘Kanun yararına bozma’ başvurusunun kabul edildiğini belirterek, "Sanık Avcı'nın anne, baba ve ortağı hakkında iddianame hazırlanacak" dedi. 3 şüpheli hakkında iddianame düzenlenmesine dair verilen kararda, varil içerisinden ele geçirilen sigara izmaritlerinin etkili olduğu belirtildi.

Türkiye’nin kanını donduran Pınar Gültekin cinayetinde flaş gelişme

Muğla’da öldürdükten sonra cesedini varil içine koyup yakarak üzerine beton dökülen Pınar Gültekin'in aile avukatı Rezan Epözdemir, yerel mahkemenin verdiği kavuşturmaya yer olmadığı kararı sonrası ‘Kanun yararına bozma' talebi ile Yargıtay'a başvurmuştu.

Başvuru Yargıtay tarafından kabul edildi. Tutuklu sanık Cemal Metin Avcı'nın babası S.A., annesi A.A. ve ortağı Ş.G.O. hakkında önümüzdeki günlerde iddianame hazırlanması bekleniyor.

“OLAĞANÜSTÜ KANUN YOLUNA BAŞVURDUK”

12 Temmuz'da görülecek 5'inci duruşma öncesi açıklama yapan Gültekin ailesinin avukatı Epözdemir, şu ifadeleri kullandı;

*Biz soruşturmanın başından beri bu cinayetin tek başına işlenemeyeceği ve suç delillerinin tek başına yok edilemeyeceğini ifade etmiştik. Buna rağmen, Selim Avcı, Ayten Avcı ve Şükrü Gökhan Orhan hakkında kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildi, itiraz ettik.

*Sulh Ceza Hakimliği itirazımızı reddetti. Karar kesinleşti deyip bu kararı kabul etmedik ve olağanüstü kanun yoluna başvurduk. Sonuna kadar hukuki mücadelemizi sürdürdük, nihayetinde kanun yararına bozma talebimiz Yargıtay tarafından ileri sürdüğümüz itirazlar doğrultusunda kabul edildi.

“HUKUKİ SÜREÇ İŞLEYECEK”

*Gelinen noktada, bu kararla birlikte bu canice cinayeti işleyen sanık, anne ve babası ile ortakları hakkında da en kısa zamanda iddianame tanzim edilecek ve hukuki süreç işleyecektir.

*Adaletin, ne kadar zor ve meşakkatli olursa olsun, geç de olsa yerini bulacağını umut ediyoruz.

İSMARİTTE DNA

3 şüpheli hakkında iddianame düzenlenmesine dair verilen kararda, İzmir Adli Tıp Grup Başkanlığı’nca düzenlenen 18 Ağustos 2020 tarihli raporda, olay yerinde bulunan bir varil içerisinden ele geçirilen sigara izmaritlerinin şüpheliler Şükrü Gökhan ve Ayten A.’nın DNA profiliyle uyumlu olduğunun tespit edildiği kaydedildi.

Kararda, şüphelilerin, dosyadaki mevcut tespit ve deliller ışığında, kasten öldürme olayından sonraki bir zaman diliminde olay mahalline gittikleri yönünde kuşku bulunmayan ve orada bulunma sebeplerini izah noktasında çelişkiye düştüğü, haklarında 5271 sayılı CMK’nın 170/2. maddesi uyarınca iddianame düzenlenebilmesi için yeterli şüphe bulunduğu, şüphelilere yüklenen suçun işlenip işlenmediğinin, lehine ve aleyhine toplanacak tüm kanıtların mahkemece, birlikte tartışılıp değerlendirilmesi sonucu belirlenmesi gerektiği anlaşılmakla, kovuşturmaya yer olmadığına dair ek karara yönelik itirazın bu yönden kabulü yerine yazılı şekilde reddine karar verildiğine yer verildi. İHA/DHA

Pınar Gültekin'in acılı annesi: Kızımın yanık kokusunu alıyorum İlginizi Çekebilir Pınar Gültekin'in acılı annesi: Kızımın yanık kokusunu alıyorum Pınar Gültekin katil zanlısı Cemal Metin Avcı: Ben cani biri değilim İlginizi Çekebilir Pınar Gültekin katil zanlısı Cemal Metin Avcı: Ben cani biri değilim

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...