TUSKON davasında karar açıklandı

FETÖ'nün iş dünyası yapılanmasına yönelik görülen TUSKON ana davasında karar açıklandı. 6 kişiye silahlı terör örgütüne üyelikten 6 yıl 3 ay, 9 kişiye silahlı terör örgütüne üye olmamakla beraber yardım suçundan 1 yıl 13'er ay hapis cezası verildi.

TUSKON davasında karar açıklandı

FETÖ’nün iş dünyası yapılanmasına yönelik, elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON’un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay’ın da aralarında bulunduğu 35 sanığın yargılandığı davada karar çıktı.

Firari sanık Rızanur Meral’in eşi Zeynep Meral’in de arasında bulunduğu toplam 6 sanık hakkında örgüt üyeliği suçundan 6 yıl 3’er ay hapis cezası verildi. 6 sanığın yurtdışına çıkış yasaklarının devamına hükmedildi.

Firari sanıklar Fetullah Gülen, Rızanur Meral, Mustafa Muhammet Günay ve Mehmet Gökdeniz’in dosyasının ise ayrılmasına karar verildi. 11 sanığa ise “Örgüte üye olmamakla birlikte yardım” suçundan 2 yıl 1’er ay ile 1 yıl 6’şar ay arasında değişen hapis cezaları verildi. 14 sanık beraat ettirildi.

Kapatılan Türkiye İş adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ana davasında karar açıklandı. Aralarında FETÖ elebaşı Fethullah Gülen ile TUSKON'un başkanı Rızanur Meral'in de bulunduğu 35 sanıklı davada mahkeme, kararını açıkladı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...