Sözcü Plus Giriş

Üniversite öğrencisi yılbaşı partisinde can verdi

İstanbul’da yılbaşı akşamı kutlama yapmak için bir araya gelen üniversite öğrencilerinden Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü son sınıf öğrencisi Deniz Büçkün hayatını kaybetti. Arkadaşları alkol ve uyuşturucu hap aldıklarını, genç öğrencinin bir anda yere yığıldığını öne sürdü.

Habip ATAM
Güncellenme: 15:32, 05/01/2021
Üniversite öğrencisi yılbaşı partisinde can verdi

Olay, yeni yılın ilk saatlerinde Beşiktaş'ta meydana geldi. İddiaya göre, Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü son sınıf öğrencisi  Deniz Büçkün (23) yılbaşını arkadaşlarıyla geçirmek için plan yaptı. 2020'nin son günü akşam bir araya gelen arkadaşlar yemek yiyerek eğlendi. Yeni yıla birlikte giren arkadaşlar kutlamalarına devam ederken Deniz Büçkün bir anda yere yığıldı. Genç öğrenci hayatını kaybederken, olayla ilgili polis ekipleri çalışma başlattı.

Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Büçkün’ün arkadaşlarının ifadesine başvurdu. Arkadaşları, alkol ve uyuşturucu hap alındığı iddiasında bulundu.

UYUŞTURUCU ALINAN ADRES BELİRLENDİ

Uyuşturucu hapları temin ettiği iddia edilen ve olay gecesi evdeki kutlamaya katılan üniversiteli arkadaşları E.Ö. polis ekiplerince gözaltına alındı. E.Ö.'nün ifadelerinde uyuşturucunun Kadıköy'de bir adresten alındığı belirlendi.

İFADE VERDİ

Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlattı. Yapılan çalışmada uyuşturucuyu, partiye katılan Efe Ö.'nün getirdiği anlaşıldı. Gözaltına alınan Efe Ö.'nün ifadesinde “Arkadaşlarımdan uyuşturucu almak için 150 lira para topladım. Sonra Kadıköy'e giderek ecstasy aldım. Hap attıktan sonra alkol aldık, Deniz bir anda yere yığıldı” dediği öğrenildi.

UYUŞTURUCU KULLANMAKTAN İŞLEM

Polis ekipleri, o ifadeler doğrultusunda Efe Ö.'nün uyuşturucuyu aldığı Burak K.’yı Kadıköy'e gözaltına aldı. Yaralama ve uyuşturucu kullanmaktan kaydı olduğu belirtilen, Burak K.'nın adresinde de 6 gram skunk ve 2 uyuşturucu hap bulunduğu belirtildi. Burak K. tutuklanırken, Efe Ö. adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Yılbaşı partisine katılan diğer öğrencilere de uyuşturucu kullanmaktan işlem yapıldığı öğrenildi.

ADLİ TIP BELİRLEYECEK

Başarılı bir öğrenci olan ve 2012’de il 3’cülüğü alan Büçkün’ün cesedi Adli Tıp Kurumu Morguna gönderildi. Genç öğrencinin, uyuşturucudan mı farklı bir sebeple mi öldüğü Adli Tıp Kurumu'ndaki incelemenin ardından kesinleşeceği belirtildi.

İlginizi Çekebilirİstanbul'da uyuşturucu operasyonuİstanbul'da uyuşturucu operasyonu İlginizi ÇekebilirNarkotik polisi fırçayla asfalttan uyuşturucu süpürdüNarkotik polisi fırçayla asfalttan uyuşturucu süpürdü
Yayınlanma Tarihi:10:26,