Üniversiteli genç kız şort giydiği için saldırıya uğradı

Antalya'nın Kepez İlçesi'nde oturan üniversite öğrencisi Elif Ülkü Eroğlu, sokağındaki konteynere çöp dökmeye giderken komşusu Mahsun Tatar tarafından ”O... böyle giyiniyorsun" şeklindeki sözlü ve fiziksel saldırısına maruz kaldığını iddia etti.

Üniversiteli genç kız şort giydiği için saldırıya uğradı

Antalya'da üniversite öğrencisi Elif Ülkü Eroğlu, şortla çöp atmaya çıktığı için komşusu Mahsun Tatar tarafından saçlarından sürüklenerek darp edildi.

Gözaltına alınan Tatar, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Antalya'nın Kepez ilçesinde oturan üniversite öğrencisi Elif Ülkü Eroğlu, 11 Mayıs 2021 günü, sahurdan sonra sokağındaki konteynere çöp dökmek için evinden dışarı çıktı.

ÇIĞLIKLARINI AİLESİ DUYDU

Çöp atmaya çıkan genç kadına komşusu Mahsun Tatar, “O… böyle giyiniyorsun?” diyerek sözlü saldırıda bulundu. Bunun üzerine Eroğlu, Mahsun Tatar'a “Sana mı soracağım?” diyerek tepki gösterdi.

Sözlü saldırılarını devam ettiren Mahsun Tatar, Eroğlu'na saldırdı. Saçlarından tutularak yerde sürüklenen ve darbeler alan Eroğlu, çığlıklarını duyan ailesi tarafından kurtarıldı.

Eroğlu'nun şikâyeti üzerine gözaltına alınan Mahsun Tatar, ifadesinde kimseye saldırmadığını, karşı tarafın saldırdığını öne sürdü.

YAŞADIKLARINI SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

Elif Ülkü Eroğlu, yaşadığı dehşeti sosyal medyadan paylaşarak anlattı.

Eroğlu, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

* Saat 04.15 civarında sahur sonrası çöp dökmeye çıktım. Evimin 30-40 metre ötesinde konteyner var. Döndüğümde aynı binada oturduğum Mahsun Tatar, önce dik dik baktı. ‘Neden bakıyorsun?' deyince ‘O… böyle giyiniyorsun bizim mahallede böyle şeyler olmaz' dedi.

* Ben ‘Sana mı soracağım, istediğimi giyerim' deyince de üzerime saldırdı. Saçlarımdan tuttu dirseğiyle sırtıma ve boynuma vurmaya başladı. Saçlarımdan sürükledi. Şort giymiştim ve evimden çöp atmaya çıktım yalnızca. Çöp atmak için üstümü değiştirmem mi gerekirdi?

ARKADAŞININ EVİNDE KALIYOR

Şu an bir arkadaşının evinde kaldığını söyleyen Elif Ülkü Eroğlu, olayın şokunu atlatamadığını ve evine gidemediğini söyledi: Olayın peşini bırakmayacağım. Ceza almasını istiyorum. Bu böyle bitmeyecek.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Olaya ilişkin Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan açıklama yapıldı. Açıklamada, şöyle denildi:

* Bazı basın ve yayın kuruluşlarında ve sosyal medya platformlarında kıyafet tercihi nedeniyle kadına şiddet uygulayan saldırganın serbest kaldığı iddialarıyla ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

* E.Ü.E., ikamet ettiği apartmanın önünde 11/05/2021 tarihinde komşusu M.T. tarafından darp edildiği ve hakarete maruz kaldığı iddiasıyla şikayetçi olmuştur.

* Aynı tarihte M.T. de yaşadıkları tartışma sonucu E.Ü.E.’nin park halindeki aracına tekme vurmak suretiyle zarar verdiğini iddia ederek şikayetçi olmuştur. Her iki tarafın da iddiaları üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma işlemlerine başlanmıştır.

* Söz konusu olayla ilgili olarak görgü tanıklarının ifadelerine başvurulmuş olup tartışmanın komşuluk ilişkilerinden kaynaklandığı ve M.T. ile E.Ü.E. arasında arbede yaşandığı tespit edilmiştir.

* Ayrıca E.Ü.E.’nin aldığı doktor raporunda basit tıbbi müdahale ile giderilebilir şekilde yaralandığı belirlenmiştir. Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturmaya tüm yönleriyle ve titizlikle devam edilmektedir.

Kadına şiddeti engellemek isterken dayak yedi İlginizi Çekebilir Kadına şiddeti engellemek isterken dayak yedi

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...