Uzaktan kumandayla iki can kurtardılar

Van'ın Tuşba ilçesinden Van gölüne giren 2 kişi akıntıyla birlikte açığa sürüklenerek gözden kayboldu. Kıyıdan 700 metre açıkta Çarpanak Adası yakınlarında yorgunluktan bitkin halde dalgalarla mücadele eden 2 kişi, ihbar üzerine bölgeye giden İl Emniyet Müdürlüğü Koruma Şubesi ekipleri tarafından uzaktan kumandalı can simidi ile bota alınarak kurtarıldı.

Uzaktan kumandayla iki can kurtardılar

Tuşba ilçesinden Van Gölü’ne giren 4 kişi, açığa doğru yüzmeye başladı. 4 arkadaştan 2’si dalgalarla birlikte açığa doğru sürüklenmeye başladı.

POLİSE HABER VERDİLER

Durumu fark eden kıyıdakiler, gözden kaybolan 2 kişi için polise haber verdi. İhbar üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Koruma Şubesi ekipleri harekete geçti. Kısa sürede bölgeye ulaşan ekipler, bot ile göle açıldı. Ekipler, kıyıya yaklaşık 700 metre açıkta Çarpanak Adası yakınlarında yorgunluktan bitkin halde dalgalarla mücadele eden 2 kişiyi fark etti.

CAN SİMİDİ GÖNDERDİLER

Bitkin halde olan M.V. ve M.D.Ö., ekipler tarafından uzaktan kumandalı can simidi ile polis botuna alarak kurtardı. Boğulmak üzere olduklarını belirten M.V. ve M.D.Ö., 2 arkadaşının daha kayıp olduğunu belirtti. Yapılan aramada diğer 2 kişinin de yüzerek Çarpanak adasına çıktıkları ve orada kurtarılmayı bekledikleri anlaşıldı. 4 arkadaş polis polis ile kıyıya çıkarıldı.

EMNİYETTEN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şöyle denildi;

*13 Haziran 2021 günü İlimiz Çarpanak adası açıklarında 4 şahsın göl üzerinde yüzdükleri esnada suya açıldıkları, açığa doğru sürüklendikleri, kıyıya dönemedikleri ve kendileriyle irtibatın kesildiği ihbarı üzerine; Koruma Şube Müdürlüğü ekiplerince polis botu ile ivedilikle çıkış yapılmış, kısa süre içerisinde bölgeye ulaşıldığında kıyıdan yaklaşık 700 metre açıkta M.V. ve M.D.Ö. isimli vatandaşlar çok bitkin halde uzaktan kumandalı can simidi marifetiyle botumuza alınarak kurtarılmıştır.

*Kendileri ile yapılan ilk görüşmede 2 şahsın daha Çarpanak adasına doğru yüzdükleri öğrenilmesi üzerine ivedilikle ada istikameti taranarak şahısların ada kıyısında karada oldukları görülmüş R.G. ve R.E. isimli vatandaşlarda botumuza alınarak toplamda 4 şahıs sağ olarak kurtarılmıştır. Van Emniyet Müdürlüğü olarak Halkımızın can ve mal güvenliği için tüm çalışmalarımız kararlılıkla devam etmektedir. DHA

Ölen kadını son kez görmek isteyen aile, tabutu açınca şoke oldu İlginizi Çekebilir Ölen kadını son kez görmek isteyen aile, tabutu açınca şoke oldu 13 Haziran tablosu açıklandı! İşte corona virüsünde son durum İlginizi Çekebilir 13 Haziran tablosu açıklandı! İşte corona virüsünde son durum

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
aile Bursa Corona Emniyet Haber Malatya pazar Polis Sağlık Sağlık Bakanlığı Van
Loading...