Sözcü Plus Giriş

Validen corona açıklaması: Aile içi bulaş geçen aya göre yüzde 20 arttı

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, "Bu ay salgın koordinasyon toplantısında gördüğümüz, aile içi bulaş, geçen aya göre yüzde 20'lik bir artış kaydetti. Mümkün olduğunca evlerimizde kalalım. Teknolojiden faydalanarak bayramlaşalım" dedi.

Güncellenme: 18:42, 12/05/2021
Validen corona açıklaması: Aile içi bulaş geçen aya göre yüzde 20 arttı

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı Garnizon Şehitliğinde bulunan şehit kabirlerini ziyaret etti. Ziyaret sonrasında gazetecilere açıklamada bulunan Vali Ayaz, şunları söyledi:

* Asayişle, trafikle ilgili olarak her ne kadar kısıtlamalar olsa da belirli bir hareket var. Onunla ilgili olarak gerekli tedbirler alınacak.

* İnşallah bu şekilde geçirdiğimiz son bayram olur. Kurallara, tedbirlere uyalım. Acil ihtiyaçlar için dışarı çıkma ihtimali olduğu için vatandaşın bir hareketi söz konusu. Bayramlaşma, büyükleri ziyaret, sarılmaların olmamasını istiyoruz.

“AİLE İÇİ BULAŞ YÜZDE 20’LİK ARTIŞ KAYDETTİ”

Vali Ayaz, aile içi bulaşın arttığına dikkat çekerek şunları söyledi:

* Bu ay salgın koordinasyon toplantısında gördüğümüz, aile içi bulaş, geçen aya göre yüzde 20’lik bir artış kaydetti. Yüzde 60’ın üzerinde bulaşın kaynağını, bizim aradığımız hastalar, aile içinden kaptığını söylediler.

* Malumunuz her geçen hafta bir önceki haftadan daha iyi oluyor. Onun için yeni bir artış görmek istemiyoruz, yeni hastalar görmek istemiyoruz.

* Mümkün olduğunca evlerimizde kalalım. Teknolojiden faydalanarak bayramlaşalım. İnşallah bayramdan sonra bir normalleşme süreci yaşanacak.

* Kurban Bayramı’nda da umuyoruz ki bu tedbirler olmadan hep beraber geçirelim istiyoruz. DHA

İlginizi ÇekebilirEMA'dan corona aşısı açıklaması: Hindistan mutasyonunu etkisiz hale getirebilirEMA'dan corona aşısı açıklaması: Hindistan mutasyonunu etkisiz hale getirebilirİlginizi Çekebilirİngiltere, corona virüsü ile mücadele kapsamında abur cubur reklamlarına savaş açtıİngiltere, corona virüsü ile mücadele kapsamında abur cubur reklamlarına savaş açtı
Yayınlanma Tarihi:18:41,