Validen corona açıklaması: Aile içi bulaş geçen aya göre yüzde 20 arttı

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, "Bu ay salgın koordinasyon toplantısında gördüğümüz, aile içi bulaş, geçen aya göre yüzde 20'lik bir artış kaydetti. Mümkün olduğunca evlerimizde kalalım. Teknolojiden faydalanarak bayramlaşalım" dedi.

Validen corona açıklaması: Aile içi bulaş geçen aya göre yüzde 20 arttı

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı Garnizon Şehitliğinde bulunan şehit kabirlerini ziyaret etti. Ziyaret sonrasında gazetecilere açıklamada bulunan Vali Ayaz, şunları söyledi:

* Asayişle, trafikle ilgili olarak her ne kadar kısıtlamalar olsa da belirli bir hareket var. Onunla ilgili olarak gerekli tedbirler alınacak.

* İnşallah bu şekilde geçirdiğimiz son bayram olur. Kurallara, tedbirlere uyalım. Acil ihtiyaçlar için dışarı çıkma ihtimali olduğu için vatandaşın bir hareketi söz konusu. Bayramlaşma, büyükleri ziyaret, sarılmaların olmamasını istiyoruz.

“AİLE İÇİ BULAŞ YÜZDE 20’LİK ARTIŞ KAYDETTİ”

Vali Ayaz, aile içi bulaşın arttığına dikkat çekerek şunları söyledi:

* Bu ay salgın koordinasyon toplantısında gördüğümüz, aile içi bulaş, geçen aya göre yüzde 20’lik bir artış kaydetti. Yüzde 60’ın üzerinde bulaşın kaynağını, bizim aradığımız hastalar, aile içinden kaptığını söylediler.

* Malumunuz her geçen hafta bir önceki haftadan daha iyi oluyor. Onun için yeni bir artış görmek istemiyoruz, yeni hastalar görmek istemiyoruz.

* Mümkün olduğunca evlerimizde kalalım. Teknolojiden faydalanarak bayramlaşalım. İnşallah bayramdan sonra bir normalleşme süreci yaşanacak.

* Kurban Bayramı’nda da umuyoruz ki bu tedbirler olmadan hep beraber geçirelim istiyoruz. DHA

EMA'dan corona aşısı açıklaması: Hindistan mutasyonunu etkisiz hale getirebilir İlginizi Çekebilir EMA'dan corona aşısı açıklaması: Hindistan mutasyonunu etkisiz hale getirebilir İngiltere, corona virüsü ile mücadele kapsamında abur cubur reklamlarına savaş açtı İlginizi Çekebilir İngiltere, corona virüsü ile mücadele kapsamında abur cubur reklamlarına savaş açtı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
aile Avrupa Çankırı Corona Covid-19 Hindistan İngiltere kurban mRNA Normalleşme obezite şehit söz
Loading...