Valiliklerden art arda açıklamalar: Yüz yüze eğitime ara veriliyor

Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullardaki yüz yüze eğitim faaliyetleri erteleniyor. Konuyla ilgili valiliklerden art arda açıklamalar yapılıyor.

Valiliklerden art arda açıklamalar: Yüz yüze eğitime ara veriliyor

Karabük İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kar yağışı ve ulaşım alanında oluşabilecek riskleri değerlendirdi. Valilik tarafından da konuyla ilgili açıklama yapıldı.

Buzlanma, don ve ulaşımda aksamalar gibi oluşması muhtemel risklerden dolayı 16 Şubat Salı günü yüz yüze eğitim bir gün süreyle ertelendi. Yüz yüze eğitimin ertelendiği okullarda uzaktan eğitime devam edilmesine karar verildi.

Öte yandan kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelin de 1 gün idari izinli sayılmasına karar verildi.

ÇORUM’DA EĞİTİME KAR GENGELİ

Çorum’da yoğun kar yağışı nedeniyle köy okullarında yüz yüze eğitime ara verildi.

Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Dodurga, Osmancık, İskilip, Boğazkale, Oğuzlar, Ortaköy, Sungurlu, Mecitözü ve Laçin ilçelerimizin yüzyüze eğitime başlayan okullarında iki gün (16-17 Şubat 2021), Uğurludağ ilçemizin yüz yüze eğitime başlayan okullarında bir gün (16 Şubat 2021) süre ile, il merkezimizde ise 15 Şubatta açılan ve taşımalı eğitim yapan taşıma merkezi okullarımızın taşıma servisleri ile gelen öğrencileri için 16 ve 17 Şubat tarihlerinde iki gün süre ile yüz yüze eğitime ara verilmiştir. Belirlenen sürelerde eğitim faaliyetleri uzaktan eğitim araçlarıyla devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

KONYA’NIN 6 İLÇESİNDE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Konya’da gece saatlerinde başlayan ve etkisini artıran yoğun kar yağışı nedeniyle 6 ilçede yüz yüze eğitime 1 gün ara verildi. Bu ilçelerde uzaktan eğitime devam edilecek.

İl Milli Eğitim Müdürü Seyitl Ali Büyük, twitter hesabından yaptığı duyuruda Çeltik, Sarayönü, Seydişehir, Bozkır, Yunak ve Doğanhisar ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereği 16. Şubat  Salı günü yüz yüze  eğitime ara verildiği ve uzaktan eğitimle devam edeceğini belirtti.

YOZGAT’TA 1 GÜN ARA

Yozgat Valisi Ziya Polat, yaptığı yazılı açıklamada “Yoğun kar yağışı nedeniyle ilimiz genelinde tüm okul ve kurslarda 16 Şubat Salı günü eğitim-öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir. Eğitim-öğretim uzaktan eğitim olarak yapılacaktır. Engelli ve hamile kamu çalışanları idari izinli sayılacaktır” dedi.

BALIKESİR VALİSİ DUYURDU

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, sosyal medya hesabından yüz yüze eğitime başlama faaliyetlerinin bir gün ertelendiğini duyurdu.

Vali Şıldak, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

* Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle 16 Şubat 2021 Salı günü Ayvalık, Gömeç, Burhaniye, Edremit dışındaki ilçelerimizde birleştirilmiş sınıflı ilkokullar, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi/özel ilkokullar, ortaokullar ile bu okulların bünyesindeki ana sınıflarında, buralardaki tüm bağımsız resmî anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında yüz yüze eğitime başlama faaliyetlerinin 1 (bir) gün süre ile ertelenmesine ve bu okullarımızda da uzaktan eğitime 1 (bir) gün daha devam edilmesine karar verilmiştir.

BARTIN’DA 1 GÜN ARA

Bartın Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Meteoroloji Müdürlüğü’nden alınan hava tahmin raporuna göre elverişsiz hava koşullarının devam edeceği anlaşıldığından ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar göz önünde bulundurularak, ilimizde yüz yüze eğitime devam eden okullarımızda ve kurslarımızda (il merkezi ve ilçe merkezlerindeki anaokulları-anasınıfları ile rehabilitasyon merkezleri hariç) eğitim-öğretime 16 Şubat 2021 tarihinde 1 gün süre ile ara verilmesine karar verilmiştir” denildi.

UŞAK’TA EĞİTİME 2 GÜN DAHA ARA

Uşak Valiliği resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, mevcut hava şartları nedeniyle oluşabilecek buzlanma riski, don ve kuvvetli rüzgara karşın yüz yüze eğitime 2 gün daha ara verildiği aktarıldı.

Resmi hesaptan yapılan açıklamada şöyle denildi:

* Mevcut hava şartları ve meteorolojik verilere göre oluşabilecek buzlanma riski, don ve kuvvetli rüzgar sebebiyle, 16 Şubat Salı ve 17 Şubat Çarşamba günleri, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı il merkezi ve ilçelerimizdeki resmi ve özel okullarda, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, özel öğretim kurslarında, muhtelif kurslarda, resmi ve özel okullarda devam etmekte olan destekleme ve yetiştirme kurslarında yüz yüze eğitim öğretime iki gün süreyle ara verilmiştir.

* Bu tarihlerdeki eğitim öğretim faaliyetleri uzaktan eğitim yöntemiyle devam edecektir. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli, hamine ve kronik hastalığı olan personelimiz 16 Şubat Salı ve 17 Şubat Çarşamba günü 2 gün süreyle idari izinli sayılacaktır.

NİĞDE’DE DE 2 GÜN ARA

Niğde Valiliğinden yapılan açıklamada, “İlimizde beklenen olumsuz hava koşulları (yoğun kar yağışı ve buzlanma) nedeniyle Niğde İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereği Niğde merkez ve ilçelerimizdeki köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarımızda, resmi ve özel anaokullarımız ile destekleme ve yetiştirme kursu veren özel ve resmi okullarımızda yüz yüze eğitime iki gün ( 16.02.2021- 17.02.2021) süre ile ara verilmiştir. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli personelin de bu tarihlerde idari izinli sayılması kararı alınmıştır” ifadeleri yer aldı.

KIRIKKALE’DE 1 GÜN ARA

Kırıkkale Valiliği’nden yapılan açıklamada “Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereğince, İlimiz genelinde mevcut açık olan tüm köy okulu ve anaokullarımızda yüz yüze eğitime 1 (bir) gün ara verilmiş olup 16.02.2021 Salı günü, uzaktan eğitim yolu ile yapılacaktır” denildi.

ZONGULDAK, SİNOP VE KASTAMONU’DA DA 2’ŞER GÜN ERTELEME

Zonguldak Valiliği kentte yüz yüze eğitime başlama faaliyetlerinin iki gün süreyle ertelenmesine karar verildiğini açıkladı.

Sinop Valiliği de yaptığı açıklamada “Meteorolojik uyarılara göre; Beklenen yoğun kar yağışı ve beraberinde oluşabilecek buzlanmalardan kaynaklı, ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar göz önünde bulundurularak, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun 2021/18 sayılı kararına istinaden, İlimiz genelinde resmi-özel her kademedeki okullarımızda yüzyüze eğitime 16.02.2021 Salı günü ve 17.02.2021 Çarşamba 2 (iki) gün ara verilmiş olup, eğitime uzaktan eğitim ile devam edilecektir” ifadelerine yer verdi.

Kastamonu Valiliği’nden yapılan açıklamada ise yüz yüze eğitimde iki gün süreyle eğitime ve öğretime arar verilmesine karar verildiğin duyuruldu.

İSTANBUL’DA ÇARŞAMBA GÜNÜNE KADAR ARA VERİLMİŞTİ

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “Bütün eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 17.02.2021 Çarşamba gününe kadar ara veriyoruz” açıklaması yapmıştı. İHA-DHA

Kar uyarısının ardından fırtına uyarısı İlginizi Çekebilir Kar uyarısının ardından fırtına uyarısı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...