Yerli corona virüsü aşısının Faz-2 çalışmalarında ilk doz, gönüllüye uygulandı

Kayseri'de Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Aşı Araştırma ve Geliştirme Merkezinde (ERAGEM), corona virüsüne karşı geliştirilen yerli aşısının Faz- 2 çalışmaları kapsamında ilk doz uygulamasına başlandı.

Yerli corona virüsü aşısının Faz-2 çalışmalarında ilk doz, gönüllüye uygulandı

ERAGEM’de corona virüsüne karşı geliştirilen ve Sağlık Bakanlığı ile Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) tarafından desteklenen inaktif aşısının Faz- 2 çalışmaları kapsamında ilk doz, Erciyes Üniversitesi İyi Klinik Uygulama ve Araştırma Merkezinde (İKUM) bir gönüllüye uygulandı.

Faz- 2’nin ilk dozunun uygulandığı gönüllü, aşı çalışmalarına gönüllü olarak katılmaktan mutlu olduğunu belirterek, yerli aşının gurur verici olduğunu söyledi.

YENİ AŞAMAYA GEÇİLDİ

Aşı çalışmaları hakkında açıklamada bulunan Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ise şunları söyledi;

Erciyes Üniversitemiz tarafından Covid- 19a karşı geliştirdiğimiz yerli aşımızın Faz- 1 çalışmaları bitmiş, Faz- 2 çalışmaları devam etmekteydi.

*Bugün çok şükür Faz- 2 aşamasının gönüllü dozlamasına geçmiş olduk. İnşallah Faz- 2 çalışmasının da Faz- 1 çalışmasında olduğu gibi başarılı geçeceğini ümit ediyorum.

*Elimizden gelen gayreti hem Erciyes Üniversitesi olarak, Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama Merkezi ile İyi Klinik Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak yapmaktayız.

*Zaten aşı adayımız Sağlık Bakanlığı ile TÜSEB tarafından desteklenen bir aşı adayıdır. Biz protokol kapsamında Sağlık Bakanlığı TÜSEBe devretmiş olduk. Ama Faz- 1 ve Faz- 2 çalışmalarını üniversitemizde devam ettiriyoruz. İnşallah ümidimiz en kısa zamanda yerli aşımıza ulaşmak olacak.

Erciyes Üniversitesi tarafından Covid- 19a karşı geliştirilen inaktif aday aşısının Faz- 2 çalışmaları kapsamında 250 gönüllüye uygulanacağı bildirildi. DHA

Yerli aşıyı geliştiren profesör: İnşallah en kısa sürede aşıyı kazandırmış oluruz İlginizi Çekebilir Yerli aşıyı geliştiren profesör: İnşallah en kısa sürede aşıyı kazandırmış oluruz Erdoğan'dan yerli aşı açıklaması İlginizi Çekebilir Erdoğan'dan yerli aşı açıklaması

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Amerika Çin Corona Covid-19 Cumhurbaşkanı Dünya Erciyes Üniversitesi Kayseri Sağlık Sağlık Bakanlığı Türkiye uygulama
Loading...