Yolsuzluk iddiasına kurşun yağdırmışlar

Türkiye’nin son günlerde en çok konuştuğu isim olan Kürşat Ayvatoğlu’nun kariyer yolculuğunda, Kastamonu Belediyesi’nin eski Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın katkısı büyük. Ayvatoğlu’nu belediyeye sokan da Genel Merkeze tavsiye eden de Babaş.

Yolsuzluk iddiasına kurşun yağdırmışlar

Ayvatoğlu'nu belediyeye sokan da Genel Merkeze tavsiye eden de Kastamonu Belediyesi'nin eski Belediye Başkanı Tahsin Babaş. Ayvatoğlu vakasıyla yeniden gündeme gelen Babaş'ın adı silahlı yaralama davasında geçiyor. Ramazan Ahlatçoğlu, 2017'de dönemin Kastamonu Belediye Başkanı Babaş'ı Facebook üzerinden yolsuzlukla suçladı.

Babaş'ın korumaları Suat Babaş ve Eldar Alızada ile yanlarında bulunan 2 kişi 15 Temmuz 2017'de Ahlatçıoğlu ile konuşmak için Deniz Yıldızları Gençlik ve Eğitim Derneği'ne gitti. Başkanın akrabası da olan Suat Babaş küfür edip silahı çekti. Çıkan çatışmada Ahlatçıoğlu, Bülent Keti ve başkanın korumaları yaralandı. Vücuduna saplanan 3 kurşun Keti'yi tekerlekli sandalyeye mahkum bıraktı. Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi'nde Babaş, Alızada, Ahlatçıoğlu ve Aykut Can'a dava açıldı. Savcılık, tüm sanıklara kasten öldürmeye teşebbüs ve ruhsatsız silah bulundurmaktan ceza verilmesini istedi.

Babaş ifadesinde “Başkan akrabam olmasından dolayı bana, kendisinin zor bir süreçten geçtiğini, hakkında olumsuz söylemlerin olabileceğini söyledi. Olumsuz söylemde bulunan olduğunda yanına giderek, neden bu şekilde söylemde bulunduğunu sorup öğrenmemiz gerektiğini söyledi” dedi. Karar duruşması 8 Nisan'da.

İktidarın gücünü kullanan kullanana İlginizi Çekebilir İktidarın gücünü kullanan kullanana 200 kişilik işe 52 bin başvuru İlginizi Çekebilir 200 kişilik işe 52 bin başvuru Süleyman Soylu'dan SÖZCÜ'ye Kürşat Ayvatoğlu açıklaması İlginizi Çekebilir Süleyman Soylu'dan SÖZCÜ'ye Kürşat Ayvatoğlu açıklaması İtibardan tasarrufun vakti geldi İlginizi Çekebilir İtibardan tasarrufun vakti geldi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...