14 saat boyunca kapatıldı: Boğaz’dan bir dev geçiyor

Çanakkale Boğazı’ndan geçecek olan 300 metre ve üzerindeki 5 dev konteyner geminin güvenliği nedeniyle boğaz kuzeyden güneye 14 saat süreyle tek yönlü trafiğe kapatıldı.

Çanakkale Boğazı'ndan geçişi planlanan Hong Kong bayraklı ‘Cosco Vıetnam’, Almanya bayraklı ‘Ludwıgshafen Express’, Panama bayraklı ‘Msc Loretta’, Portekiz bayraklı ‘Northern Justice’ ve Panama bayraklı ‘Msc Rosa M’ adlı dev konteyner gemileri, Çanakkale Boğazı'ndan saat 05.45 itibariyle geçmeye başladı.

Çanakkale Boğazı Gemi Trafik Hizmetleri Müdürlüğü (VTS) Tekirdağ, İstanbul ve Gebze Limanları’na giden, en küçüğü 306, en büyüğü 367 metre olan 5 geminin kuzeyden güneye güvenli geçişi için boğazın tek yönlü trafiğe kapatıldığını duyurdu.

Gemilere boğaz geçişi sırasında Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne ait römorkörler refakat ediyor. Çanakkale Boğazı’nın planlama kapsamında saat 19.45’te yeniden açılması planlanıyor. (DHA)

İstanbul Boğazı'nı görenler büyük şaşkınlık yaşadı İlginizi Çekebilir İstanbul Boğazı'nı görenler büyük şaşkınlık yaşadı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...