6 TL için 77 yaşındaki kadını öldüren kuryeye müebbet hapis

İstanbul'da 77 yaşındaki Meral Ahmetoğlu’nu 6 TL için öldürdüğünü iddia eden tutuklu sanık moto kurye Recep Yaz’a, ‘nitelikli kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ‘yağma’ suçundan da 9 yıl 2 ay hapis cezası verdi.

6 TL için 77 yaşındaki kadını öldüren kuryeye müebbet hapis

Bakırköy'de kendisine 6 TL döner borcu olduğu gerekçesiyle iple boğarak öldürüp, sonrasında da değerli eşyalarını çalan motor kurye Recep Yaz ve tutuksuz sanıklar Mertcan ve Uğurcan Macit kardeşler hakkında mahkeme karar verdi. Bakırköy 19'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Recep Yaz Ses ve Görüntü Bilişim Sistemleri (SEGBİS) ile bağlandı. Duruşmada tarafların avukatları da hazır bulundu.

SON SÖZÜM YOK

Bir önceki celse mütalaaya karşı savunması sorulan sanık Recep Yaz, “Önceki savunmalarımı tekrar ederim” diyerek beyanda bulunmadı. Karar öncesi son söz sorulan Yaz, “Son sözüm de yoktur” dedi.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, Recep Yaz hakkında ‘nitelikli kasten öldürme' suçundan önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına daha sonrada sabıkasız oluşu ve cezanın geleceğine etkisi göz önüne alınarak müebbet hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Sanık Yaz'a ‘geceleyin konutta yağma' suçundan da önce 11 yıl, sonra mahkemede sergilediği iyi hali gerekçesiyle indirim uygulayarak 9 yıl 2 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi. Tutuksuz sanıklar Uğurcan Macit ile Mertcan Macit kardeşlere ise ‘nitelikli kasten öldürme' ve ‘geceleyin konutta yağma' suçlarını ilişkin işledikleri sabit olmaması gerekçesiyle beraat verdi. (İHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...