Beylikdüzü ve Bakırköy’de vatandaşlar sahile akın etti

İstanbul Beylikdüzü ve Bakırköy'de havaların sıcak olmasının da etkisi ile vatandaşlar, sahillere akın etti.

Beylikdüzü’nde güneşli havanın tadını çıkarmak isteyen vatandaşlar, corona virüsüne rağmen sahile akın etti.

Bazı vatandaşlar oturup piknik yaparken, yer yer sosyal mesafe ve maske kuralını da hiçe sayıldı. Bazı kişiler ise denize girdi.

BAKIRKÖY SAHİLİ DE DOLDU

Vatandaşlar Bakırköy sahilini de doldurdu. Güneşli havanın da etkisiyle sahile gelenler, yürüyüş yaptı ve çimlerin üzeri ile deniz kenarında oturarak yemek yedi.

Sahilde arkadaşlarıyla gezmeye geldiğini söyleyen Halil Ozan Sevimlik, insanların kurallara uyduğunu belirterek, “17 günlük kapanma sürecinde evdeydik, kurallara uyduk. Bugün de hava almak için dışarıya çıktık. Beklediğimden daha kalabalıktı ama insanlar kurallara uyuyor. Mesafe kuralına da uyuyorlar, o yüzden rahat rahat gezebildik” dedi.

“NEREDEYSE BAYBURT’UN NÜFUSU KADAR İNSAN VAR”

Hamile eşiyle birlikte hava almaya geldiğini ifade eden Murat Engin, “17 günlük kısıtlama bitince herkes dışarıya çıkmış. Bugün burada, neredeyse Bayburt’un nüfusu kadar insan var. Herkes buraya gelmiş. Ben de eşimi hava alması için dışarıya çıkardım” ifadelerini kullanırken, Zeynep Engin ise, “17 gündür evdeydik. Hamile olduğum için hava almaya Bakırköy’e geldik. Aşırı bir kalabalık var” şeklinde konuştu.

Vaka sayısı düştü, sahiller doldu İlginizi Çekebilir Vaka sayısı düştü, sahiller doldu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Antalya Bakırköy BAYBURT Beylikdüzü Corona hamile istanbul Maske tam kapanma
Loading...