Burdur’daki orman yangını kontrol altına alındı

Burdur'un Tefenni İlçesi Beyköy Yaylası'nda öğle saatlerinde başlayan orman yangını kontrol altına alındı.

Burdur’daki orman yangını kontrol altına alındı

Öğle saatlerinde bilinmeyen nedenle çıkan yangına müdahale için Burdur, Gölhisar, Tefenni, Karamanlı, Çavdır, Yeşilova belediyelerine ait itfaiye ekipleri ile Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri sevk edildi.

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Yaklaşık 250 dönüm alanın zarar gördüğü yangına Burdur, Tefenni, Karamanlı, Yeşilova, Gölhisar, Çavdır belediyeleri itfaiye ekipleri, çevre köylerin yangın söndürme tankları, vatandaşlar traktörleri ile, mermer ocaklarındaki iş makineleri, Burdur Emniyet Müdürlüğü’ne ait TOMA ve Orman Genel Müdürlüğü’ne ait bir helikopter havadan destek verdi. Çevre köylerdeki vatandaşlardan traktörüne su deposunu takan vatandaşlar yangın alanına yardıma koştu.

Yangın alanında açıklama yapan Burdur Valisi Ali Arslantaş, şunları söyledi:

* Yangın ihbarı almamızın ardından Orman İşletme Müdürlüğümüzün arazözlerini, çevre belediyelerin arazözlerini, İl Özel İdaremizin ve çevredeki mermer ocaklarının iş makinelerini yangın yerine yönlendirdik. Orman Genel Müdürlüğümüz talebimize olumlu cevap verdi ve bir helikopterimiz de yangın söndürme faaliyetlerimize katıldı.

* Bu arada kazmasını, küreğini, tırmığını alan Tefenni ilçemizden ve çevre köylerden 400’e yakın vatandaşımız yangın ile mücadeleye aktif olarak katıldı. Maalesef 2 vatandaşımız dumandan etkilendi, şu anda Tefenni Devlet Hastanesi’ndeler, genel durumları iyi.

* 1,5 saat içerisinde hem havadan, hem karadan verilen cansiperane mücadele ile yangın kontrol altına alındı. Rabbim daha kötüsünden muhafaza etsin diyorum. DHA

Polonya'dan yangınla mücadele eden Türkiye'ye destek İlginizi Çekebilir Polonya'dan yangınla mücadele eden Türkiye'ye destek Karabük'teki yangın büyüdü İlginizi Çekebilir Karabük'teki yangın büyüdü