Bursa’da hastane inşaatına 5 yıl sonra yeniden başlandı

Bursalıların, 5 yıl önce inşaatı yarım bırakılıp terk edilen Ali Osman Sönmez (AOS) Devlet Hastanesi için verdikleri mücadele sonuç verdi. Acemlerde inşası devam ederken, yüklenici firma ile sözleşmenin tasfiye edilmesi sonucu yapımı yılan hikayesine dönen Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi’nin inşaatına yeniden başlandı.

Bursa’da hastane inşaatına 5 yıl sonra yeniden başlandı

Bursa’da yapımı yarım bırakılarak 5 yıldır çürümeye terkedilen 110 dönüm üzerine kurulu Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi'nin yapımına başlandı.

Bursa'nın sağlık alanında büyük ihtiyacını karşılayacak olan Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi’nde önemli gelişme yaşandı. 2017 yılında yapımına başlanılan hastanenin inşaatı yüzde 38 seviyesindeyken yüklenici firma ile sözleşmenin tasfiye edilmesi sonucu yapımı durdurulmuştu. Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen tasfiye ve ihale işlemlerinin ardından, yeni ihaleyi alan yüklenici firma çalışmalara başladı.

“YÜKLENİCİ FİRMA İLE SÖZLEŞME İMZALANDI”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, “Bakanlığımızca 24 Temmuz 2020 tarihinde ikmal inşaat yapım ihalesi yapıldı ve 7 Aralık 2020 tarihinde yeni yüklenici firma ile sözleşme imzalandı. Yeni yükleniciye yer teslimi yapılan hastanemizin inşaatı kaldığı yerden devam ediyor” dedi.

“BURSA’DA EN BÜYÜK YATIRIM”

Sağlık alanında Bursa’nın en büyük yatırımlarından biri olan Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi'nin, tamamlandığında Bursa ve bölgenin ikinci basamak sağlık tesisi ihtiyacını karşılayacağını dile getiren Fevzi Yavuzyılmaz, şöyle konuştu:

“188 erişkin yoğun bakım yatağı, 43 yeni doğan yoğun bakım yatağı, 224 poliklinik ve 32 ameliyathaneden oluşacak olan hastanemiz toplamda 1281 yatak kapasiteli olarak planlandı. Yatak kapasitesindeki artışla hastane inşaatı bittiğinde, şehrimiz için adeta ikinci bir şehir hastanesi niteliğinde olacaktır.”

Bursa'da hastanede çirkin saldırı İlginizi Çekebilir Bursa'da hastanede çirkin saldırı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...