Çanakkale Valiliği’nden dikkat çeken corona uyarısı

Çanakkale Valiliği'nden yapılan açıklamada Covid-19'lu hasta sayısındaki artışa dikkat çekilerek, maske, mesafe ve hijyen kurallarına hassasiyetle uyulması istendi.

Çanakkale Valiliği’nden dikkat çeken corona uyarısı

Çanakkale Valiliği’nden sosyal mesafe ve maske başta olmak üzere corona virüsü salgınına karşı alınan tedbirlere hassasiyetle uyulması çağrısı yapıldı. Vaka sayısındaki artışa dikkat çekilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Çanakkalemizde vaka sayılarımız artıyor. Koronavirüs ile mücadele, gerek açık havada gerekse kapalı alanlarda titizlikle maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaktan geçiyor. Böylece hem kendimizi hem ailemizi hem de şehrimizi koruruz. Mesafe ve maske başta olmak üzere tedbirlere lütfen hassasiyetle uyalım.”

Sağlık Bakanlığı’nın ilk hafta açıkladığı corona virüsü risk haritasında, Çanakkale’de vaka sayısı her 100 bin kişide 81,51 olarak gerçekleşirken, bu rakam ikinci hafta 107,29a ve bu hafta ise 202,75e yükseldi. Yaşanan hızlı artış kentte endişeye yol açtı. DHA

Son dakika... Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 21 Mart tablosu İlginizi Çekebilir Son dakika... Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 21 Mart tablosu Artan vakalar sonrası Bakan Fahrettin Koca'dan 'hafta içi' uyarısı İlginizi Çekebilir Artan vakalar sonrası Bakan Fahrettin Koca'dan 'hafta içi' uyarısı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Çanakkale Corona Maske pazar Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı son dakika sosyal medya
Loading...