Sözcü Plus Giriş

Çanakkale Valiliği’nden dikkat çeken corona uyarısı

Çanakkale Valiliği'nden yapılan açıklamada Covid-19'lu hasta sayısındaki artışa dikkat çekilerek, maske, mesafe ve hijyen kurallarına hassasiyetle uyulması istendi.

Güncellenme: 20:13, 21/03/2021
Çanakkale Valiliği’nden dikkat çeken corona uyarısı

Çanakkale Valiliği’nden sosyal mesafe ve maske başta olmak üzere corona virüsü salgınına karşı alınan tedbirlere hassasiyetle uyulması çağrısı yapıldı. Vaka sayısındaki artışa dikkat çekilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Çanakkalemizde vaka sayılarımız artıyor. Koronavirüs ile mücadele, gerek açık havada gerekse kapalı alanlarda titizlikle maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaktan geçiyor. Böylece hem kendimizi hem ailemizi hem de şehrimizi koruruz. Mesafe ve maske başta olmak üzere tedbirlere lütfen hassasiyetle uyalım.”

Sağlık Bakanlığı’nın ilk hafta açıkladığı corona virüsü risk haritasında, Çanakkale’de vaka sayısı her 100 bin kişide 81,51 olarak gerçekleşirken, bu rakam ikinci hafta 107,29a ve bu hafta ise 202,75e yükseldi. Yaşanan hızlı artış kentte endişeye yol açtı. DHA

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 21 Mart tablosuSon dakika... Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 21 Mart tablosuİlginizi ÇekebilirArtan vakalar sonrası Bakan Fahrettin Koca'dan 'hafta içi' uyarısıArtan vakalar sonrası Bakan Fahrettin Koca'dan 'hafta içi' uyarısı