Corona testi yaptıran baba-oğula yolcu otobüsünde şok

Ankara'da Covid-19 testi yaptıran Araf Akkurt (48) ile oğlu Aslan Akkurt (23), sonuçlarını beklemeden yolcu otobüsüyle memleketleri Şanlıurfa'ya yola çıktı. Seyahat sırasında sonuçların pozitif olduğu öğrenen baba ve oğlu, Aksaray'da durdurulan otobüsten indirilip, karantinaya alınacakları yurda götürüldü.

Corona testi yaptıran baba-oğula yolcu otobüsünde şok

Araf Akkurt ve oğlu Aslan Akkurt, saat 11.00 sıralarında, Ankara Keçiören’de Covid-19 testi yaptırdı. Baba- oğul, saat 13.00’te ise memleketleri Şanlıurfa’ya gitmek için yolcu otobüsüne bindi.

Bu sırada pozitif olan test sonuçları bildirilmek istenen baba ve oğlunun otobüsle seyahat ettiği ve Aksaray’a yaklaştıkları belirlendi. Bunun üzerine Aksaray Emniyet Müdürlüğü’ne haber verildi.

OTOBÜSTEN İNDİRİLDİ

Polis ekipleri, otobüs şoförü Müslim Elçioğlu’na ulaşıp, durumu anlattı. Elçioğlu da polise Aksaray Şehirler Arası Terminali’ne yaklaştığını belirtti. Baba ve oğul, terminalde durdurulan otobüsten indirildi. Karantinaya alınmak üzere ambulansla Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı yurda götürülen baba ve oğluna, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereği 3 bin 150’şer lira ceza uygulandı.

Test sonucundan haberdar olmadıklarını belirten Araf Akkurt, ”Bugün saat 11.00’de Keçiören’de test olduk ve sonuçların yarın çıkacağını belirttikleri için Şanlıurfa’ya, evimize gidiyorduk” dedi. Belediye ekipleri ise otobüsü dezenfekte etti. DHA

Endişelendiren açıklama: Çift mutasyonlu corona tespit edildi İlginizi Çekebilir Endişelendiren açıklama: Çift mutasyonlu corona tespit edildi Bir doktor daha coronadan yaşamını yitirdi İlginizi Çekebilir Bir doktor daha coronadan yaşamını yitirdi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Aksaray Ankara baba Corona doktor Emniyet Haber Hindistan istanbul Oğul Polis Sağlık Sağlık Bakanlığı Şanlıurfa
Loading...