Sözcü Plus Giriş

Direksiyon başında kalp krizi geçidi

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde direksiyon başında kalp krizi geçiren sürücü, önce polis ve bekçilerin ilk müdahalesi, sonrasında da olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yoğun çabalarına rağmen kurtarılamadı.

Güncellenme: 09:08, 10/03/2021

Sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı saat 21.00 sıralarında özel otomobil, ilçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanı'nda polis uygulama noktasına girdiği sırada kaldırıma çıkarak durabildi.

Hemen harekete geçen polis ve bekçiler, direksiyon başındaki 65 yaşındaki Ahmet Yanık isimli sürücünün kalp krizi geçirdiğini fark etti. 112 Acil Yardım ekiplerine haber veren polis ve bekçiler sürücü Yanık'ı araçtan dışarı çıkararak kalp masajı yapmaya başladı.

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

112 sağlık ekipleri gelinceye kadar hummalı bir şekilde kalp masajını sürdüren polis ve bekçiler solunumu ve nabzı minimuma düşen talihsiz sürücüyü hummalı çabalarla hayatta tutabilmeyi başardı. 112 Acil Yardım ekiplerinin müdahalesi sırasında, yoldan geçerken durumu gören ve sağlıkçı olduğu öğrenilen bir vatandaş da sağlık ekiplerine yardımcı oldu.

Nabzı ve solunumu durma noktasına gelen Ahmet Yanık, polis ve bekçilerin de yardımıyla ambulansa konularak Ayvalık Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Sürücü Yanık'ın hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği öğrenildi. Talihsiz sürücünün hayatını kaybetmesi O'na müdahale eden polis ve bekçileri üzdü. (İHA)

Yayınlanma Tarihi:08:58,