Dolandırıcılara 90 bin TL’yi kendi elleriyle teslim etti

Sivas’ta bir kadın, kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcılara 90 bin lira değerindeki ziynet eşyasını kendi elleriyle teslim etti.

Dolandırıcılara 90 bin TL’yi kendi elleriyle teslim etti

Edinilen bilgilere göre olay Mevlana Mahallesi Mevlana Caddesi üzerinde meydana geldi. Nermin Tan'ı (65) hedef alan dolandırıcılar Tan'ı telefonla arayarak kendilerini sivil polis olarak tanıttı.

Daha sonra Tan'a hırsızlık olayına karıştığını ve bu durumdan kurtulması için ziynet eşyalarını kendilerine teslim etmesini söylediler. Yaşlı kadın bugün öğle saatlerinde evine gelen dolandırıcıya yaklaşık 90 bin lira değerindeki 8 altın bilezik, bir Trabzon burma bileziği ve 7 adet altını kendi elleriyle dolandırıcıya teslim etti. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan yaşlı kadın hemen polisi aradı. Olay yerine gelen polis yaşlı kadının ifadesini aldı.

“SİNYALLERİN BİRİNİ SİZİN EVDE BULDUK”

Tan polise verdiği ilk ifadesinde, “Araştırıyoruz, sinyallerin birini sizin evde bulduk. Telefonda, beni baş komiser ile görüştürüyor. O kadar şey anlattı ki, anne ve babamın adı her şeyini bildiler. Sabah oldu, bana korona aşısını söylüyor. Evine biri gelecek dedi, ne varsa ver ona” dedi. Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı. İHA

Sahte altın dolandırıcılarına operasyon: 22 gözaltı İlginizi Çekebilir Sahte altın dolandırıcılarına operasyon: 22 gözaltı Bir telefonla 500 bin lirasını dolandırıcılara verdi İlginizi Çekebilir Bir telefonla 500 bin lirasını dolandırıcılara verdi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Ağrı Altın Ankara anne dolandırıcılık FETÖ gözaltı Kadın korona operasyon para Polis savcı Sivas Terör TRABZON
Loading...