Fabrikada korkutan yangın! Dumanlar şehrin birçok noktasından görüldü

Kahramanmaraş'ta bir tekstil fabrikasında çıkan yangın, ekiplerin yoğun çalışması sonrası kontrol altına alındı.

Fabrikada korkutan yangın! Dumanlar şehrin birçok noktasından görüldü

Yangın, akşam saatlerinde Kahramanmaraş-Adana karayolu üzerinde bulunan bir tekstil fabrikasında henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı.

Yükselen dumanları görenlerin ihbarı üzerine fabrikaya çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangına hemen müdahale eden ekipler, alevleri kontrol altına almaya çalışıyor.

KONTROL ALTINA ALINDI

Fabrikadan yükselen dumanlar şehrin birçok noktasından da görülürken, yangın, ekiplerin yoğun çalışması sonrası kontrol altına alındı.

Ekipler soğutma çalışmasına devam ederken, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör de olay yerine giderek çalışmaları yerinde inceledi.

Yangınla ilgili son durumu açıklayan Başkan Güngör, söndürme çalışmalarına Kahramanmaraş orman Bölge Müdürlüğü’nün arazözlerle, emniyetin de TOMA ile destek verdiğini söyledi. Toplam da 50 araçla yangına müdahale edildiğini kaydeden Güngör, şöyle devam etti:

* Adana yolu üzerinde bir tekstil firmasında çıkan yangına dair ihbar aldık. Özellikle ahşap ve mobilya yangını olan bölgede gerçekleşen yangına İtfaiyemiz kısa sürede müdahale etti.

* Şu an İtfaiye ve Fen İşleri Daire Başkanlığımız, Orman Bölge Müdürlüğü ve kolluk kuvvetlerimiz burada. Toplamda 50 araçla yangına müdahale ediyor. Allah’ın izniyle kısa süre içinde kontrol altına alacağız. Hepimize geçmiş olsun diyorum.

* Ben burada tüm çalışanlara koordinasyon ve işbirliği için teşekkür ediyorum. Hemşehrilerimize, Kahramanmaraşımıza geçmiş olsun diyorum. DHA

Mersin'deki orman yangını ikinci gününde de devam ediyor İlginizi Çekebilir Mersin'deki orman yangını ikinci gününde de devam ediyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...