Fırtına bir anda geldi, ortalığı yıktı geçti

İzmir’de aşırı sıcak havanın ardından akşam saatlerinde aniden çıkan fırtına korku dolu anlar yaşattı. Bazı evlerin güneş enerjileri hasar görürken Halkapınar Mahallesi’ndeki kafeteryalarda aniden fırtınanın ortasında kalan bazı insanlar yere düştü, hafif yaralandı. Hava birden değişti göz gözü görmez oldu. O anlar SÖZCÜ kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

İzmir'de bugün sabah saatlerinde aniden bastıran sıcak hava ilde yaşayanlara zor anlar yaşattı. Hava sıcaklığı öğle saatlerinde 40 dereceye kadar yükseldi.

ÖĞLE SAATLERİNDEKİ FIRTINADA İNSANLAR CANINI ZOR KURTARDI

Saat 16.00 sıralarında havanın aniden kararması ile ortaya çıkan ve yaklaşık 15 dakika süren fırtınada İzmirliler kabusu yaşadı. Alsancak Halkapınar Mahallesi'ndeki bazı kafeteryaların masa ve sandalyeleri havada uçuştu, kafeteryanın bahçesinde oturanlar birden toz toprak ile gelen fırtınanın ortasında kaldı, bazıları yerlere düştü, birçok kişi kendisini kafeteryanın içerisine atarak kurtarabildi. O anlar SÖZCÜ tarafından saniye saniye görüntülendi.

50 YILDIR BÖYLE BİRŞEY GÖRMEDİM

Yaklaşık 15 dakika süren fırtınaya ilk kez tanık olduğunu belirten evli ve iki çocuk babası 56 yaşındaki Ahmet Çekin “50 yıldır İzmir'deyim havanın böyle birden değiştiğini görmedim. Hava birden karardı, her yer toz toprak içinde kaldı, fırtına aniden ortaya çıktı, burada insanlar canını zor kurtardı, inşallah başka yerlerle bir şey yoktur” dedi.

Kentte gündüz vakti gece yaşandı İlginizi Çekebilir Kentte gündüz vakti gece yaşandı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...