Hakkari-Van karayolunda heyelan, Erciş’te 13 köyde taşkın

Hakkari-Van karayolu, etkili olan yağışın ardından yüksek kesimden kopan toprak ve taş yığınlarının yol açtığı heyelan nedeniyle kapandı. Karayolları ekiplerinin çalışmasıyla yol, yaklaşık 2 saat sonra tek yönlü ulaşıma açılırken, Van'ın Erciş ilçesinde ise etkili olan şiddetli yağış 13 mahallede taşkına yol açtı.

Hakkari-Van karayolunda heyelan, Erciş’te 13 köyde taşkın

Hakkari-Van karayolunun 80’inci kilometresindeki Albayrak mevkisinde bugün saat 17.30 sıralarında etkili olan yağış nedeniyle heyelan meydana geldi.

Öğle saatlerinde etkili olan dolu ile karışık yağmurun ardından yumuşayan toprak, yola aktı. Yol ulaşıma kapanırken, uzun araç konvoyları oluştu.

Karayolunun yanından geçen derenin su su seviyesinin de yükselmesiyle taşkın meydana geldi. Sürücülerin ihbarı üzerine bölgeye Karayolları 114’üncü Şube Şefliği ekipleri sevk edildi.

Ekiplerin çalışması sonucu karayolu, yaklaşık 2 saat sonra tek yönlü olarak trafiğe açıldı. Araçların kontrollü olarak geçiş yaptığı yolda, sürücülere olası heyelanlara karşı uyarılarda bulunuldu.

ERCİŞ’TE SELDEN DOLAYI 13 KÖYDE TAŞKIN MEYDANA GELDİ

Öte yandan Erciş ilçesinde öğle saatlerinde etkili olan yağış nedeniyle 13 köyde taşkın meydana geldi.

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu, taşkının yaşandığı köylerde incelemelerde bulunduktan sonra “Çok şükür can kaybımız bulunmuyor. Şu ana kadar bize bildirilen 6 hayvanın telef olduğudur. Belediyemize ait ekiplerimiz, sağanak yağışın etkili olduğu köylerde çalışmalara başladı” dedi.

“ÇİFTÇİLERİMİZİN ÇOK ZARARI VAR”

Çelebibağı Mahallesi muhtarı Seyithan As ise “Sel mahallemizde çok zarara yol açtı, ekili tarım alanlarımızın çoğu zarar gördü, bitmiş buğday ve ot tarları zarar gördü. Özellikle sağ olsun belediye ekiplerimiz selin ilk anından beri bizlerle beraber mücadele vermekteler. Çiftçilerimizin çok zararı var. Devletimiz büyüktür çiftçilerimize yardım edecektir, belediye başkanımıza ve ekiplerine çok teşekkür ederim” dedi. İHA-DHA

Rize'deki sel felaketinden acı haber: Can kaybı yükseliyor İlginizi Çekebilir Rize'deki sel felaketinden acı haber: Can kaybı yükseliyor