İçişleri: Şırnak’ta 2 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı, Şırnak'ta 'Eren-13' operasyonları kapsamında 2 PKK terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

İçişleri: Şırnak’ta 2 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Eren-13 Operasyonları kapsamında, Şırnak-Merkez ilçe Bestler Dereler bölgesinde, Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde, Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığına bağlı jandarma komando birliklerince gerçekleştirilen operasyonda, 2 bölücü terör örgütü mensubu silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyonlara devam edilmektedir” denildi.

3 TERÖRİST TESLİM OLDU

Bakanlık, ikna çalışmaları sonucu 3 PKK’lının daha bugün teslim olduğunu, 2021 yılında teslim olan örgüt mensubu sayısının 89’a yükseldiğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre; terör örgütü PKK’da çözülme devam ediyor. İçişleri Bakanlığı koordinesinde Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen ikna çalışmaları neticesinde; PKK terör örgütünden kaçan 3 terör örgütü mensubu daha bugün güvenlik güçlerine teslim oldu.

Teslim olan örgüt mensuplarının 2013 ve 2015 yılları arasında terör örgütüne katıldıkları, Suriye ve Irak’ta faaliyet yürüttükleri tespit edildi. İkna çalışmaları sonucunda 2021 yılında teslim olan örgüt mensubu sayısının 89’a yükseldiği belirtildi.

Bisikletli kapkaççı yakalandı İlginizi Çekebilir Bisikletli kapkaççı yakalandı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...