Sözcü Plus Giriş

Suçüstü yakalandılar serbest bırakıldılar

Denizli'de 50’ye yakın esnaf ve işadamının uygunsuz görüntülerini çekerek şantaj yapmakla suçlanan iki kişi çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı. Jandarma şüphelilerden birini iş insanından para alırken suçüstü yaparak gözaltına almıştı. Şüphelilerin cep telefonları ve yanlarında taşıdıkları flaş bellekte uygunsuz görüntüler bulunmuştu.

Selami AYDIN
Güncellenme: 10:57, 09/06/2021

Denizli’de internet üzerinden tanıştıkları 50’ye yakın esnaf ve işadamının önce güvenini kazanıp daha sonra davet ettikleri mekânlarda uygunsuz görüntülerini çeken Sezer A. (30) ve Şükrü T. (32) jandarmanın operasyonu ile gözaltına alınmıştı. İşadamlarından 20 bin ile 50 bin lira arasında para isteyen aksi haldi görüntüleri ailelerine göstermek ya da internette yayınlamakla tehdit eden şüpheliler, şantaj yaptıkları bir kişi ile buluştukları kafeteryada pazarlık yaparken suçüstü yakalanmıştı.

Cumhuriyet Savcılığınca tutuklanma talebiyle mahkeme sevk edilen iki şüpheli çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Şantaja maruz kalan çok sayıda esnaf ve işadamından sadece bir kişinin şikayetçi olduğu öğrenildi. Şüphelilerin cep telefonları ve yanlarında taşıdıkları bir flaş bellekte çok sayıda uygunsuz görüntüye rastlanmıştı.

İlginizi ÇekebilirDeepfake uygulamasıyla akılalmaz şantajDeepfake uygulamasıyla akılalmaz şantaj
Yayınlanma Tarihi:09:14,